ЦСКА оглави еднолично върха в Първа лига, след като записа трета поредна победа от началото на сезона, при това отново без да допусне гол.

В жертва на "червените" се превърна аутсайдерът Дунав, който допусна поражение с 0:3 на стадион "Българска армия".

Във фокуса на събитията отново бяха офанизвните играчи на столичани Едвин Джеси, Кирил Десподов и Мауридеш, които сътвориха доста интересни неща в предни позиции. За тима дебют направи и най-новото попълнение Евандро, който се появи като резерва през второто полувреме.

ЦСКА - Дунав 3:0, Мауридеш и Десподов нямат спирка!

Срещата е тази вечер от 20:45 часа

Още във 2-ата минута Кристиян Малинов можеше да се разпише при центриране на Джеси от левия фланг, но ударът му с глава мина на сантиметри до лявата греда.

Последва пропуск на Джеси, останал сам срещу вратаря Антонов. В 20-ата минута последният боксира топката в главата на Бодуров, който бе на метри от голлинията, но Дунав се размина и в тази ситуация с гола.

Дойде и най-фрапантният пропуск в мача!

Снимка 371999

При отлично организирана контраатака Джеси намери Мауридеш пред вратарското поле, който обаче я прати високо над вратата!

Все пак бразилецът се реваншира минути по-късно!

Таранът засече с глава центриране на Борис Секулич отдясно в наказателното поле и откри резултата, вкарвайки своя гол №5 с екипа на ЦСКА - 1:0!

Интригата приключи секунди преди края на първото полувреме!

Снимка 372000

Вратарят Станислав Антонов излезе извън наказателното поле и при опит да изчисти топката пред погледа на Джеси, я прати в тялото на Мартин Ковачев, за да се върне в мрежата - 2:0!

Минути след началото на втората част домакините можеха да стигнат до трети гол, но удар на Кристиян Малинов попадна в гредата, а при добавката Джеси стреля слабо в ръцете на Антонов.

С оглед натиска на "червените" третото попадението бе въпрос на време, а то дойде по изключително майсторски начин.

Снимка 371998

Кирил Десподов бе намерен отдясно в наказателното поле, нападателят на ЦСКА сви топката пред погледа на играч на гостите и с мощен удар горе в ъгъла вкара за 3:0!

До края на срещата столичани имаха още няколко възможности да вкарат попадение, но ново такова не падна и така срещата завърши при този резултат.

ЦСКА е с пълен актив от 9 точки след първите три кръга, без допуснат гол, а на отбора предстои изключително важен мач с Копенхаген в Лига Европа. Да му мислят датчаните...