ЦСКА победи Арда с 2:0 като домакин в осминафинал от турнира за Купата на България. Жорди Кайседо се превърна в герой за "армейците" с двата си гола през първата част.

В началото на второто полувреме Брадли Мазику беше изгонен с директен червен картон.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

ЦСКА - Арда, гостите натискат в последните минути на мача

Срещата е днес от 19:00 часа

Жорди Кайседо се опита да затрудни вратаря Иван Караджов още в третата минута, но без успех.

В 6-ата той вкара топката в мрежата след страхотна многоходова атака на ЦСКА по десния фланг. Турицов центрира, а Вилдсхут не сполучи с акробатичния си опит за шут. Кайседо се хвърли да отиграе топката и я чукна във вратата, но след това кракът му спря в тялото на Караджов. Последният започна да се превива от болка, а мигновено се чу съдийската свирка за нарушение в атака.

Снимка 551724

Все пак в 22-ата настоятелността му се отплати с гол. След добре изпълнен ъглов удар Томас Лам продължи с глава назад, а топката се озова в Кайседо, който от едва 3-4 метра стреля с глава. Ударът му се отби в един от играчите в "синьо" на голлинията, но изстрелът бе силен и влезе в мрежата на гостите.

В 35-ата капитанът на "червените" Юрген Матей достави страхотна топка на крака на Георги Йомов, който напредна няколко крачки и намери напълно свободния Жорди Кайседо в наказателното поле на гостите. За еквадореца беше лесна задача да удвои.

Малко след почивката Брадли Мазику препъна откъсващия се Иван Коконов и съдията Тренчев му показа директен червен картон. След него Стойчо Младенов реши да не рискува и предприе по-защитна тактика с оглед двата гола преднина.

В последните минути гостите се хвърлиха здраво в атака. След центриране от корнер топката се отби последователно в Кери и Кайседо, а в крайна сметка беше изчистена пред голлинията.

Така ЦСКА продължава напред и е сред последните осем отбора в турнира. Жребият ще се изтегли минути след края на сблъсъка.