Отборът на ЦСКА отстъпи с 0:1 на Спортист Своге в приятелска футболна среща, играна на Градския стадион в Своге. Единственото попадение отбеляза Василев в последната минута на двубоя. След центриране от корнер и последвало меле, той се оказа най-съобразителен и от воле вкара победното попадение за Своге.

Мачът се игра на ремонтираното съоръжение в града и започна с близо 30 минути закъснени Причина за забавянето стана изчакването на членовете на Лицензионната комисия на Българския футболен съюз. На стадиона, който побира 2500 зрители, дойдоха 600 души.

Дебют за червените записа дошлият от Черноморец Мишел Платини. Той излезе в стартовия състав на Любослав Пенев. На почивката домакините от Спортист смениха целия си състав, докато гостите използваха само шестима нови. Преди да получат попадението футболистите на ЦСКА изпуснаха няколко възможности за попадение.

Да изгледа приятелската среща на стадиона дойде нападателят на Левски Христо Йовов, който е роден и израснал в Своге. Той обиколи ремонтираното съоръжение преди да заеме място на трибуните. На полувремето там седна и собственикът на ЦСКА Димитър Борисов.

Съставите:

СПОРТИСТ: Кючуков, Бачков, Л.Младенов, Дончев, Харизанов, Маринов, Коруджиев, Ст. Младенов, Чакъров, Антонов, Шопов (резерви: Симеонов, Събев, Илиев, Димов, Тодоров, Дениран, Иванов, Василев, Димитров, Недялков, Чипев)

ЦСКА: Ивайло Петров, Морозс, Бранеков, Попов, К.Стоянов, Св.Петров, Гомес, Делев, Тимонов, В. Манчев, Платини (резерви: Чавдаров, Н. Манчев, Зехиров, Орлинов, Руи Мигел, Пасков