Грандът ЦСКА надигра руския УФА с 2:1 в контролна среща, играна на австрийска земя.

Точен на два пъти за "червените" бе представилият се на чудесно ниво в този двубой Тонислав Йорданов.

Младият талант буквално бе навсякъде в предни позиции за "армейците". Опита изстрели със задна и странична ножица, като изпробваше мерника си от всевъзможни позиции.

Фернандо Каранга и Енрике Рафаел не взеха участие в срещата.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

ЦСКА - УФА 2:1, втори гол на Йорданов!

"Червените" се втурват в атака!

Първото полувреме предложи по няколко интересни положения и пред двете врати. Основният двигател на действията на "червените" в предни позиции беше Кирил Десподов.

Почти всяка топка, която преминаваше средната линия от терена, бе овладявана от футболиста на българския тим.

Той се стараеше да организира действията на състава в последната линия от играта, като често опитваше да стреля от всевъзможна дистанция.

За негово съжаление, той не бе достатъчно солидно подкрепян от Жоржиньо, който явно все още има нужда от сработване с останалите футболисти на отбора.

За сметка на това Тонислав Йорданов бе във вихъра си днес. Младокът опита задна ножица, а след това и странична, като демонстрира завидни качества и самочувствие пред съперниковата врата.

Именно той стана автор на откриващия гол в срещата, като след 24 минути игра прати топката в мрежата за 1:0.

Снимка 275050

Източник: Официален сайт на ЦСКА-София

Силвестър Игбун обаче изравни след скоростна акция на УФА, разочаровайки стабилния до този момент Стипица.

Така след 45 минути игра мачът се върна в изходно положение, а резултатът беше равен.

Второто полувреме бе белязано от множество промени, основно в редиците на българския тим.

Йорданов продължи да се представя все така убедително и стигна до отбелязването на втори гол. Той бе точен в 61-ата минута, като този път се разписа след изстрел с глава.

Руските състезатели определено изглеждаха недоволни от очертаващото се поражение и заиграха на ръба на позволената грубост, а често дори надничаха зад този въпросен ръб. Съответно бяха показани и редица официални предупреждения.

Така или иначе нова промяна в резултата не беше регистрирана.

Снимка 363733

Източник: cska.bg

Георги Китанов, Витаутас Черниаускас, Фернандо Каранга, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов не взеха участие в мача. Каранга започна да тренира с основната група, но все още не е готов за игра и също не се появи на терена. Стойчо Атанасов получи контузия на вчерашната сутрешна тренировка и отпадна от групата за мача.

Подобно на предишните контролни срещи, Ел Маестро отново разчита само на двама вратари за двубоя, като Георги Китанов и Витаутас Черниаускас получиха почивка.

Последните два приятелски мача на ЦСКА зад граница също ще могат да се гледат на живо. Ръководството на ЦСКА се договори с ТВ компанията Лаола1 за прякото излъчване на срещите от лагера на тима в Австрия.

На 30 юни е мачът ЦСКА - Шахтьор (Донецк) и на 2 юли е двубоят ЦСКА - Брьондби.

Жоржиньо: Ще дам всичко от себе си, за да стана шампион с ЦСКА

Вижте цялото интервю с новото попълнение на "червените"