Рубен Пинто стреля от далечна дистанция!

Равностойна игра между двата тима през това второ полувреме.

Повече от половината състезатели на тима са вече на скамейката.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме предложи по няколко интересни положения и пред двете врати. Основният двигател на действията на "червените" в предни позиции беше Кирил Десподов.

Почти всяка топка, която преминаваше средната линия от терена, бе овладявана от футболиста на българския тим.

Той се стараеше да организира действията на състава в последната линия от играта, като често опитваше да стреля от всевъзможна дистанция.

За негово съжаление, той не бе достатъчно солидно подкрепян от Жоржиньо, който явно все още има нужда от сработване с останалите футболисти на отбора.

За сметка на това Тонислав Йорданов бе във вихъра си днес. Младокът опита задна ножица, а след това и странична, като демонстрира завидни качества и самочувствие пред съперниковата врата.

Именно той стана автор на откриващия гол в срещата, като след 24 минути игра прати топката в мрежата за 1:0.

Силвестър Игбун обаче изравни след скоростна акция на УФА, разочаровайки стабилния до този момент Стипица.

Така след 45 минути игра мачът се върна в изходно положение, а резултатът беше равен.

45′

Почивка.

41′

Йорданов стреля ефектно със задна ножица!

Топката не попада в очертанията на вратата.

Страхотна възможност за "армейците"!

39′

Целият отбор на УФА се прибра в собствената си половина.

Интересен подход на съперника в заключителните минути от първото полувреме.

33′

ГООООЛ!!

1:1!

Попадение на Силвестър Игбун!

30′

Поредна добра акция на Десподов.

Опита да осъществи комбинация с Йорданов, но ответното подаване на младока не беше точно.

28′

Добър пробив на Десподов.

Футболистът на ЦСКА стреля!

Топката преминава на сантиметри от целта.

24′

ГООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Йорданов.

22′

Стипица излиза и избива топката при опит за извеждащо подаване към нападател на съперника.

Добри действия на вратаря на българския отбор.

19′

Руският тим използва основно крилата си, в опит да се справи с бранителите на "червените".

Нулева успеваемост на атакуващите футболисти на отбора.

15′

Прави впечатление липсата на успеваемост в отиграванията на Жоржиньо.

Неколкократно той не успява да изведе Десподов в добра позиция.

12′

В два отделни случая Антов впечатлява с изявите си.

Той спира втора поредна акция на футболистите на УФА.

10′

ЦСКА предимно се отбранява.

Състезателите в червени екипи се справят добре с тази си задача.

5′

Футболистите на УФА владеят топката по-често от софийските си опоненти.

Не се стига обаче до атаки към "армейската" врата.

3′

Първи ъглов удар в полза на "червените".

Нищо опасно не последва за стража на съперника.

1′

22. Никола Колев

Днешната приятелска среща на столичния ЦСКА с руския УФА ще бъде предавана на живо в официалния сайт на "армейците".

Двубоят може да се наблюдава и от мобилни устройства, уточняват от клуба.

Снимка 363733

Източник: cska.bg

Енрике Рафаел е готов за игра. Футболистът ще бъде на разположение на тима си за контролата. Спарингът ще се проведе в австрийското градче Кирхдорф. Съперникът финишира на шесто място в руското първенство.

Рафаел не игра при успеха с 3:0 над японския Варен Нагасаки. Причината е, че бе повален от вирус.

Снимка 356636

Георги Китанов, Витаутас Черниаускас, Фернандо Каранга, Енрике Рафаел и Стойчо Атанасов няма да вземат участие в мача. Каранга започна да тренира с основната група, но все още не е готов за игра. Стойчо Атанасов получи контузия на вчерашната сутрешна тренировка и също отпадна от групата за мача.

Подобно на предишните контролни срещи, Ел Маестро отново ще разчита само на двама вратари за двубоя, като Георги Китанов и Витаутас Черниаускас получават почивка.

В мача днес ЦСКА ще играе в титулярните си цветове - червено, бяло, червено. Футболистите ще излязат със специален екип, предоставен от "Адидас" за контролите в Австрия.

В същото време противникът на "червените" в Лига Европа ФК Рига бе сериозно отслабен. Тимът бе напуснат от украинските халфове Виктор Федорчук и Сергей Загинилов. Те разтрогнаха своите договори. Съставът на Михаил Коневс бе изоставен и от десния бек Викторс Литвинскис. От триото само той не бе основен състезател.

Снимка 363946

Източник: rigafc.lv

Последните два приятелски мача на ЦСКА зад граница също ще могат да се гледат на живо. Ръководството на ЦСКА се договори с ТВ компанията Лаола1 за прякото излъчване на срещите от лагера на тима в Австрия.

На 30 юни е мачът ЦСКА - Шахтьор (Донецк) и на 2 юли е двубоят ЦСКА - Брьондби.

Жоржиньо: Ще дам всичко от себе си, за да стана шампион с ЦСКА

Вижте цялото интервю с новото попълнение на "червените"