1:1!

Попадение на Кейта!

Резултатът е изравнен!

Никаква видимост за Стоянов, без шансове за спасяване.

Центриране намери Кейта, който някак успя да прати кълбото покрай всички футболисти пред себе си, след което резултатът беше изравнен.

65′

Засада на Тиаго.

64′

Жълт картон за Ману.

63′

Жълт картон за Янков.

62′

ПРОПУСК!

Соу не успява да се разпише от едва няколко метра разстояние!

Центрирането към него беше перфектно, но ударът му с глава беше далеч от най-доброто, на което той е способен.

61′

Ману влиза на терена на мястото на Текпетей.

60′

Кери заменя Юга.

59′

Тиаго сменя Йомов.

58′

Янков отново праща добре топката към Сантана.

Изстрел на последния!

Топката преминава далеч встрани от целта.

56′

Жълт картон за Йомов.

55′

Центриране на Соу.

Йомов се опитва да засече подаването от въздуха.

Неуспешно. Уцелва топката с кората.

53′

Контраатака на Лудогорец.

Доминик Янков се обърна, нахлу в половината на "червените" и изведе Каули сам срещу вратаря.

Пропуск на Оливейра!

49′

Опит за налагане на натиск на "червените" и на старта на вторите 45 минути.

Няколко поредни центрирания в полето на Стоянов.

Без точен завършващ изстрел.

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме премина при вихрено темпо на игра, като и пред двете врати имаше чудесни възможности за откриване на резултата.

"Червените" осъществиха сериозен натиск в началото на срещата, но така и не стигаха до чиста голова ситуация.

В 11-ата минута пък шампионите излязоха напред в резултата. Това стана възможно след продължително разбъркване в полето на "армейците", неуспешна намеса на бранителите на столичани на границата на пеналта, след което топката стигна до Сантана. Останал очи в очи с Бусато той нямаше как да сгреши и с технично отиграване с външен фалц откри.

В 18-ата минута Кейта получи подаване по левия фланг и напредна на скорост. Навлизайки в наказателното поле бе съборен от Козмин Моци, който протегна ръката си и го избута. Реферът не даде сигнал за нарушение на правилата и играта бе продължена без да бъде отсъдена дузпа.

В 22-ата минута Йомов получи подаване близо до пеналта на Стоянов, премина покрай бранител и с диагонален изстреля намери горната греда на вратата на разградчани.

Отново бившият футболист на Славия имаше възможност да се разпише и след това, но опитът му да прехвърли Стоянов завърши с чудесна намеса на стража на "орлите".

Множество нарушения и официални предупреждения напрегнаха неимоверно играта преди почивката.

"Червените" бяха настоятелни в опитите си да стигнат до изравняване, но не успяха да го постигнат през първата част.

Малко преди почивката центриране на Кейта стигна до Санкаре, който от около два метра разстояние се забави и въпреки че не беше притеснен от съперников състезател, не намери очертанията на вратата.

Така или иначе до изравняване на резултата до паузата не се стигна.

45′

Почивка.

43′

Продължителна атака в червено.

Кейта центрира.

Санкаре не успява да се разпише от два метра разстояние.

Изглежда не очакваше топката да достигне до него.

37′

Каули опитва да стреля от много далечна дистанция!

Топката се отбива в тялото на Антов.

След това вратарят на ЦСКА я хваща без проблеми в ръцете си.

34′

Жълт картон за Сисиньо.

33′

Грубите нарушения в средата на терена продължават.

Все още не се стига до изгонване на състезател.

Напрежението обаче ескалира.

Снимка 497026

27′

Жълт картон на Кейта.

23′

Жълт картон за Григоре.

22′

ГРЕДА!

В стил "Анри", Йомов си наглася топката на силния крак, на границата на наказателното поле.

Стреля!

Снимка 497028

Топката се отбива в напречната греда!

19′

Йомов опитва технично изпълнение.

Пробва да прехвърли Стоянов!

Страхотна намеса на вратаря, който отразява опасността.

18′

Кейта пада в наказателното поле, след съперикосновение с Козмин Моци.

Ветеранът в редиците на Лудогорец показва, че не е нарушил правилата.

Сигнал на Кабаков няма.

Повторенията показват, че Моци бута Кейта с ръка.

Дузпа по-скоро има.

15′

Играта загрубя.

Нервите взимат превес при няколко поредни ситуации в полето на Лудогорец.

Играчите на ЦСКА настояват бързо да стигнат до изравнителен гол.

11′

ГООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Разбъркване в полето на Бусато!

Топката достига до Алекс Сантана, който останал очи в очи с вратаря не греши!

Снимка 497034

Предимство за шампионите в резултата!

Снимка 497029

8′

Йомов играе с ръка.

Футболистите на Лудогорец забелязаха това и веднага сигнализират към арбитъра.

Кабаков реагира и маркира нарушението на правилата.

7′

Удар от далечна дистанция на Санкаре!

Стоянов се намесва добре и избива топката.

Тя остава в игра, но не следва нищо опасно в полето на разградчани.

6′

Пас към Соу по левия фланг от нападението на ЦСКА.

Той центрира.

Йомов се разминава с топката.

Добра възможност за домакините.

5′

Опит за атака на гостите през централната част от терена.

"Армейската" отбрана се справя.

Топката е изчистена в предни позиции.

4′

Ново центриране на Йомов в полето на Лудогорец.

Антов се разминава с топката.

След това и нарушение срещу футболиста на "червените", но далеч от вратата на Стоянов.

3′

Първи корнер в полза на един от двата тима.

Той е за домакините.

Нищо любопитно след изпълнението му.

1′

"Лудогорец са винаги на първо място, но сме напълно мотивирани. Надявам се да успеем да продължим добрата си серия в първенството.

Това е добър съперник, получават се винаги силни мачове.

Снимка 493658

Дребните детайли ще определят кой ще спечели мача.

Излизаме за победа. Това е единствената опция пред нас. Няма друга", каза Валентин Антов преди началото на битката.

От Лудогорец поискаха допинг контрол след мача с ЦСКА

Двубоят на "Армията" стартира в 20:30 часа

1′

20 Тиаго Родригез 24 Оливие Ем Вердон

ЦСКА и Лудогорец излизат днес един срещу друг в голямото дерби на шестия кръг на Първа лига.

Двата отбора се очертават като основни претенденти за титлата, като в момента шампионите имат една точка в повече - 12.

Интригуващият сблъсък в София е с начален час 20:30. Съдийството е поверено на авторитетния международен рефер Георги Кабаков.

От ЦСКА изпращат наблюдател на мача Базел - Анортозис

Интересният сблъсък е в четвъртък от 21:30 часа

В досегашните 14 сблъсъка на "Българска армия" "армейците" постигнаха 10 равенства, а "орлите" 4 пъти си тръгнаха като победители.

В общата статистика за първенството  везните още повече клонят по посока към "зелените" - 13 победи, 13 равенства и 1 загуба.

Тодор Барзов: Дано ЦСКА спечели дербито срещу Лудогорец!

Легендата на Левски подкрепя внука си Георги Йомов

ЦСКА може да се похвали с много силна домакинска серия. "Червените" имат 5 поредни победи на "Армията" във всички турнири и нямат загуба на своя стадион вече 14 месеца.

Лудогорец по традиция започна сезона колебливо и допусна неочаквана загуба с 1:3 от Ботев (Враца). След това момчетата на Павел Върба включиха на пета скорост и спечелиха 4 поредни победи срещу Славия, Черно море, Етър и Локомотив (Пловдив), като в тези мачове вкараха 12 гола и допуснаха само 2.

Капитанът на ЦСКА Петър Занев е получил усложнения от коронавируса

34-годишният защитник вече е дал отрицателна проба, но не може да поднови тренировки

В ЦСКА ще мислят освен за днешния мач, но и за предстоящия си сблъсък с Б36 Торшавн от Фарьорските острови за Лига Европа. "Армейците" преди дни отстраниха беларуския гранд БАТЕ (Борисов) в турнира и имат все по-големи амбиции.

Легендата на ЦСКА Иво Киров пред ТОПСПОРТ: Ганчев е човекът за клуба! Разград е известен основно с "мазни борби"

"По мое време ни погваха, ако не водим с 2:0 до 15-ата минута"

Стамен Белчев не може да разчита на далите положителни PCR тестове Ахмед Ахмедов и Петър Занев, както и на контузения Иван Турицов.

В Лудогорец отново ще липсват Светослав Дяков и Вандерсон.