ЦСКА - Карабах 0:1 в контролна среща

ЦСКА загуби от шампиона на Азербайджан

"Армейците" с първо поражение по време на летните си контроли

82′

ГРЕДА ЗА КАРАБАХ! В последните минути на срещата тимът на Карабах беше по-близо до отбелязването на втори гол, отколкото ЦСКА до изравнителния такъв. Първо селекцията на Гурбан Гурбанов удари греда, а малко по-късно непокритият Кейта не съумя да реализира от непосредствена близост.

72′

ОПАСНО! 72-ата минута предложи интересни положения и пред двете врати. Първата беше за състава на ЦСКА, където Антонов не успя да засече с глава центриране на Дончев. Събитията моментално се пренесоха към другата част от игрището, където Беназия се озова на стрелкова позиция, но благодарение на това, че кълбото срещна крака на Мено Кох, то не посети мрежата на резервния страж Орлинов.

64′

Станислав Шопов получава жълт картон.

51′

Младият Илиян Антонов направи добро впечатление с действията си, като проби отляво и съумя да отправи изстрел, който беше слаб, ала подсказа, че този футболист иска да се докаже с "червената" фланелка.

47′

Карабах стартира силно второто полувреме. В 46-ата минута Ясин Бензия получи на дъгата на наказателното поле. Седмицата на азербайджанците се обърна с елегантно движение и стреля. Бусато внимаваше и изби.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

42′

ГООЛ ЗА КАРАБАХ! 0:1! РЕДОН! Наглед от безобидна ситуация ЦСКА инкасира попадение в 42-ата минута. Зубир проби по фланга и изненадващо лесно преодоля статичната в този миг защита на "червените". Хибридното му отиграване между удар и пас стигна до краката на дебнещия Редон. За №19 остана най-лесното и отблизо матира Бусато за 0:1.

37′

БУСАТО! Бразилският страж на ЦСКА - Густаво Бусато, блесна със страхотна проява към края на полувремето. Извеждащ пас за Диакаби принуди "червения" вратар да напусне голлинията си и да скочи на шпагат в краката на Диакаби. Опасността беше туширана, но имаше известен физически дискомфорт и за двамата замесени.

35′

В 35-ата минута Слави Шопов получи отдясно. Той отигра елегантно и намери Тобиас Хайнц в наказателното поле. Норвежецът предпочете да завършва сам, но прати топката в аут.

27′

Топката малко щастливо стигна до крайния бранител на азерите Марко Вешович, който получи възможността да отправи диагонален изстрел. Бусато беше покрил добре своя ъгъл, но и ударът не намери очертанията на "армейската" врата.

19′

Енес Махмутович получава жълт картон.

14′

Първото по-интересно положение в срещата настъпи с идването на 14-ата минута, когато добра "червена" комбинация завърши с изстрел на Станислав Шопов. Стражът на Карабах не се намеси по най-добрия си начин, но все пак закова топката в своите прегръдки.

2′

Спарингът в Австрия започна с поделено превъзходство между двата отбора. Дъждовното време затрудняваше сериозно опонентите, които изглеждаше, че искат да практикуват офанзивен футбол.

1′