ЦСКА гостува на Арда днес от 16:30 часа, като това ще е 12-ата визита на тима, воден от Стойчо Младенов, извън София тази есен. Треньорът на армейците има сериозни поводи за притеснение на база крайно неубедителното представяне на футболистите му извън столицата досега. От началото на кампанията червените имаха пет шампионатни срещи в провинцията и шест пъти пътуваха отвъд границите на страната заради ангажиментите си в Лигата на конференциите. На родната сцена успяха да стигнат до победата едва два пъти, а на международната - нито веднъж, като са в серия от 4 поредни загуби при гостуванията си в евротурнирите.

Първото излизане на ЦСКА от София през този сезон бе и повторният дебют на Стойчо Младенов начело на тима. Армейците гостуваха на скромния латвийски Лиепая след 0:0 на "Българска армия" и се нуждаеха от значително по-добро представяне, за да си осигурят лесно преминаване през непретенциозния съперник. Такова обаче не последва и след като за общо 210 игрови минути двата тима не успяха да си отбележат гол, рулетката на дузпите все пак бе по-благосклонна към ЦСКА. 2 седмици по-късно червените гостуваха в доста по-спокойно настроение на хърватския Осиек, след като бяха спечелили първата среща в София с 4:2. С дисциплинирано поведение на стадион "Градски врът" и резултат 1:1 си осигуриха участие в плейофите за влизане в групите на турнира. Там гостуването бе в първата от двете срещи, а съперникът - Виктория Пилзен. Слабото представяне и загубата с 0:2 оставиха ЦСКА с единия крак извън Европа, но героичното 3:0 в столицата вкара тима в същинската част на Лигата на конференциите.

Така дойде време и за първото шампионатно гостуване на червените извън София. Тимът пътува до Варна, където бе надигран от Черно море, но с голяма доза късмет, миг футболна магия на Кери и попадение на Кайседо изтръгна трите точки. Първата визита в групите на Лигата на конференциите бе на "Олимпико" срещу Рома и завърши катастрофално - 1:5.

И обратно в първенството, където ЦСКА спечели и второто си шампионатно гостуване извън столицата. Съперник бе Ботев Враца, като това бе и най-силното представяне на армейците навън. Въпреки убедителния резултат 4:2 обаче отново през втората част на двубоя имаше слаб период, в който победата можеше да бъде изпусната. Тя се оказа и последна досега за тима извън София. На международната сцена последваха поражения с по 0:2 от Заря Луганск и Бодьо/Глимт. У нас пък ЦСКА изигра два изключително безлични мача срещу Берое (0:0) и Пирин (1:1). Бе загубено и дербито на върха срещу Лудогорец в Разград (0:2).

Равносметката показва, че армейците са спечелили само два от 11-те си мача извън столицата, като са допуснали 5 поражения.

Днес в Кърджали ЦСКА ще опита да пооправи щетите, нанесени при последните изяви далеч от София.

ЦСКА с положителен баланс срещу Левски и Локо (Пд), но с отрицателен срещу Лудогорец