Отборът на ЦСКА завърши подготвителния си лагер в Испания с трето поредно равенство. Днес тимът завърши при резултат 1:1 с осмия най-скъп отбор в Китай - Тянжин Теда. Единственото попадение за столичани бе дело на Фернандо Каранга, а за китайците се разписа Жонатан.

По време на подготовката в Марабея "червените" изиграха четири спаринга - разгромна победа с 8:0 над водения от Фабио Капело Дзянсу Сунин и две нулеви ремита с Динамо (Киев) и Спартак (Москва). В събота ЦСКА се прибира обратно в България.

ЦСКА - Тянжин Теда (Развой на срещата по минути)

Днес "червените" ще изиграят последната си контрола в Испания

Умората в отбора на "червените" бе видима през първите 45 минути. Сгъстеният цикъл от проверки и тренировки определено оказа влияние на представянето на тима на Стамен Белчев. Въпреки това столичани успяха да открият резултата още в 7-ата минута, когато Фернандо Каранга засече с глава центриране от фаул на Алберг и не остави никакви шансове на съперниковия вратар, промушвайки топката покрай него за 1:0.

След ранния гол, темпото на терена в Марабея поспадна, но "червените" записаха още няколко доста добри атаки. Алберг центрира опасно от корнер в наказателното поле на Тянжин, но стражът на китайския тим улови топката преди играч на ЦСКА да успее да играе с нея. Малко след това, Кирил Десподов бе затворен от защитник на Теда непосредствено пред вратата, но успя да комбинира с Каранга. Опитът на нападателя обаче да премине през бранителите не бе успешен.

В 27-ата минута Жонатан отново изравни силите в двубояЗвездата на Тянжин бе оставен непокрит от дефанзивните футболисти на "червените" и с глава преодоля Черниаускас за 1:1.

До края на полувремето двата тима си размениха по още няколко атаки, но най-опасната бе на сметката на тима от "Армията". Малко преди последния съдийски сигнал, Каранга се озова очи в очи с Жиа и веднага стреля, но топката премина встрани от вратата.

Китайците започнаха доста по-силно втората част. Футболист на Теда нахлу на скорост и остана сам срещу вратаря на ЦСКА, но той изби. При втория опит, топката отскочи от крака на Александър Георгиев и се удари в страничната греда, за късмет на "червените". А това бе и най-интересната ситуация за вторите 45 минути.

До края на редовните 90, двата тима не бяха особено ефективни и опасни атаки пред едната от двете врати почти липсваха. Стамен Белчев направи девет смени, а в игра се появи и младият Слави Петров, който замени Черниаускас под рамката. Талантът дори се отличи с едно доста добро спасяване, след като в 77-ата минута Ачемпонг изненада защитата на ЦСКА с остро подаване от границата на наказателното поле, а стражът се извиси във въздуха и изби връхлитащата към мрежата му топка.