Тази вечер ЦСКА гостува на Бодьо/Глимт в предпоследния си мач от груповата фаза на турнира Лига на Конференциите. Целта на "червените" ще бъде да се представят достойно и да продължат традицията да не губят от норвежци. До момента "армейците" са изиграли 4 срещи със съперници от тази страна. Балансът е 2 победи за ЦСКА и 2 равенства при голова разлика 4:0 за 31-кратния шампион на България. Норвежците нямат дори гол срещу "червените". А те се изправиха срещу 3 отбора от северната държава през годините.

Снимка 553917

Източник: fccska.com

Единственото до момента гостуване на ЦСКА в Норвегия е на 11 август 1998 година. Водени от Димитър Пенев, "армейците" играят първи двубой от втория квалификационен кръг за Купата на УЕФА срещу Молде на стадион "Акер". Пред 4000 зрители, ЦСКА стига до нулево равенство, след което побеждава с 2:0 на "Армията" и отстранява опонента си. Точни тогава са Милен Петков в 33-ата минута и Валентин Станчев в 60-ата. Вратарят Ивайло Иванов пък спасява дузпа.

Ето състава на ЦСКА, който играе при гостуването в Норвегия: Ивайло Иванов, Стефан Лулчев, Галин Иванов, Здравко Радев, Валентин Найденов, Красимир Чомаков, Георги Йорданов, Стилиян Петров, Мартин Петров, Валентин Станчев и Бончо Генчев. Като резерви се появяват Асен Букарев и Владимир Андонов.

Снимка 553916

Другата победа на ЦСКА срещу норвежци е в груповата фаза на турнира за Купата на УЕФА - на 30 ноември 2005 година. Тогава головете за успеха с 2:0 вкарват Христо Янев от дузпа в 35-ата минута и Гийом да Заади в 46-ата.

Първият мач с Бодьо/Глимт в София завърши 0:0 и така днес ЦСКА ще опита да продължи добрата си серия срещу съперници от тази страна. Ще бъде много трудно, ако имаме предвид факта, че Рома беше разгромен тук с 1:6.