ЦСКА победи Черно море с 1:0 в поредния интересен двубой от съботната програма на efbet Лига. Двата тима си спретнаха здрава битка на стадион "Българска армия", а интригата се запази до самия край на мача.

Единственият гол бе дело на новото попълнение Жорди Кайседо в 69-ата минута.

Таранът се пребори за трудна топка в наказателното поле на гостите и беше безкомпромисен при удара с глава.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

ЦСКА - Черно море 1:0, Кайседо открива резултата

Новият нападател на домакините дебютира като тилуяр

Още в третата минута "моряците" можеха да излязат напред в резултата, но ударът на Родриго бе твърде силен и премина над вратата. Шест минути по-късно Вион опропасти изгоден шанс от статично положение.

Вместо да центрира французинът опита с шут от малък изстрел, който премина встрани от вратата.

Постепенно играта се накъса и до края на първото полувреме видяхме цели пет жълти картона.

В 37-ата минута Панайотов шутира на скорост в наказателното поле, но заложи на силата и ударът му премина високо над вратата.

Снимка 519608

През второто полувреме двата тима погледнаха по-сериозно напред.

В 60-ата минута Пеняранда, който беше един от най-добрите на терена, затрудни сериозно Дюлгеров. Вратарят на гостите изпусна топката, а след намесата му "червените" не съобразиха достатъчно бързо за добавка и опасността премина.

Снимка 519624

Девет минути по-късно дойде мигът на Кайседо. Новият нападател на ЦСКА успя да дебютира с гол в efbet Лига и даде сериозна заявка да бъде достоен заместник на Али Соу. До края на срещата Бруно Акрапович не позволи да се стигне до изравняване чрез няколко тактически рокади и смени.

Така ЦСКА вече е на второ място и е само на 3 точки от лидера Лудогорец, който по-рано днес загуби с 2:3 от Локомотив (Пловдив).