90+4′
Турнир: efbet Лига Стадион: "Българска армия", гр. София Зрители: Мачът се играе без публика
90+4′

Край на мача - ЦСКА победи Черно море с 1:0.

90+3′

Турицов заменя голмайстора Кайседо.

88′

Варела влиза на мястото на Пеняранда, който отново остави позитивно впечатление.

83′

Вилела заменя Панайотов.

77′

Опасен изстрел на Касми от около 25 метра, добър рефлекс на Бусато.

74′

Тиаго също е предупреден официално.

69′

ГООООЛ! КАЙСЕДО!

Великолепно изпълнение от Жорди, който надигра във въздуха съперниковите защитници и откри резултата!

67′

Касми заменя Гарсия.

63′

За втори път в мача Вион се нагърбва с амбициозно изпълнение на фал. Съотборниците му го чакаха да центрира топката, а той опита несериозен шут от твърде голямо разстояние.

60′

Пеняранда шутира, а Дюлгеров изпусна топката. След намесата му "червените" не съобразиха достатъчно бързо за добавка и опасността премина.

59′

Йомов влиза на мястото на Синклер.

Очаква се Вион да премине като десен флангови играч, а Йомов да се настани на обичайното си място в атаката.

Снимка 519608

54′

Дичев влиза на мястото на Попов.

47′

Жълт картон за Вион.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ ЗА МАЧА СЛЕД КРАЯ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ!

45′

Начало на второто полувреме.

45′

Полувреме без много опасности пред двете врати.

41′

Пеняранда с нов опасен пробив отляво. Подаването му бе една идея по-високо от нужното и Тиаго не успя да нанесе точен изстрел.

37′

Панайотов шутира от наказателното поле на скорост, но заложи на силата и ударът му премина високо над вратата.

36′

Матей е поредният с картон през първото полувреме.

32′

Пеняранда получава жълт картон.

27′

Жълт картон и за Гълъбов.

Снимка 519611

25′

Виктор Попов препъна Пеняранда и получи жълт картон.

18′

Равностойно начало на мача. Двата отбора залагат на сигурността и липсват опасности.

9′

Вион опропасти изгоден шанс от статично положение. Вместо да центрира французинът опита с шут от малък изстрел, който премина встрани от вратата на гостите.

9′

Димов е първият с официално предупреждение.

3′

Опасност пред Бусато - Родриго стреля силно, но ударът му премина над вратата.

Снимка 519609

1′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В СРЕЩАТА!

1′

Начало на мача.

1 Густаво Бусато (в) 25 Иван Дюлгеров (в)
2 Юрген Матей 6 Виктор Попов
9 Адалберто Пеняранда 27 Даниел Димов (к)
27 Мартин Смоленски 88 Павел Георгиев

Отборите на ЦСКА и Черно море се изправят един срещу друг в най-интересния двубой от съботната програма на efbet Лига. На "Армията" ситуацията е повече от деликатна, след като Гриша Ганчев и Юлиян Инджов обявиха намерението си да се оттеглят от клуба. Интересно ще бъде дали драмата с бъдещето на столичния гранд ще повлияе на "червените" футболисти, които досега бяха повече от амбицирани да свалят Лудогорец от шампионския връх у нас.

Срещу тях обаче се изправя винаги опасният тим на Черно море. Преди две години именно "моряците" нанесоха най-голямото домакинско поражение на ЦСКА през ерата "Ганчев" - 3:1. Двата отбора ще се срещнат и в осминафинален двубой за Купата на България.

Вижте решенията след Общото събрание на ЦСКА
Обновена

Клубът реши да си върне автентичното име

Домакините не могат да разчитат единствено на контузения Жеферсон. Треньорът Бруно Акрапович няма други проблеми и той вероятно ще пусне в игра Бусато на вратата и в защита Гълъбов, Матей и Занев. Юга и Тиаго ще действат в средата на терена, а Вион и Мазику ще започнат като халф-бекове. Пеняранда ще бъде в ролята на плеймейкър, а в атака ще си партнират младият талант Смоленски и новото попълнение Жорди Кайседо.

ЦСКА даде беглеца Жул Кейта на ФИФА?

Имал договор с клуба до 2024 година

В състава на гостите имат немалко проблеми с окомплектоване на състава си. В лазарета са Андраде, Енчев, Божилов и Иса. Така Илиан Илиев се очаква да изведе на терена Дюлгеров на вратата и карето Попов, Димов, Дробаров и Панов в отбрана. Велев и Панайотов ще са опорни халфове, а Енрике и Вилела ще стартират на крилата. В атака ще се разчита на Гомеш, а зад гърба му ще го подкрепя Илиев.

ЦСКА си остава фаворит преди мача. Статистиката между двата тима е силно в полза на "червените", които имат 74 победи, 27 равенства и само 15 загуби в досегашните си сблъсъци с варненци.

Чужденците в Черно море са два пъти по-малко от тези в ЦСКА

Българите в състава на "моряците" са цели 19

Главен съдия на срещата е Радослав Гидженов, с помощници Иво Колев и Йордан Петров. Делегат на БФС е Александър Радовски, а работата на реферите ще бъде зорко наблюдавана от Георги Нарлев.