Отборът на ЦСКА 1948 се класира на финала за Купата на аматьорската лига след категорична победа над Литекс с 2:1. Точни за "червените" бяха Калоян Стефанов и Спас Спасов.

Нова разгромна победа за ЦСКА 1948, вкара 7 на Урвич

Вратарят на "червените" - Кристиян Дяков блесна с някои много добри спасявания

Срещата започна с натиск на "червените" и още във втората минута се откри първата възможност за гол след изпълнение на ъглов удар. След това двата тима изравниха силите на терена. В 8-ата минута Марио Димитров се измъкна от защитата на "оранжевите", но страничният съдия вдигна флага заради засада. Играчите на Литекс се събудиха и в следващите минути контролираха случващото се на терена. В 12-ата Илиан Генадиев извърши нарушение срещу Атанас Курдов в близост до наказателното поле на ЦСКА 1948. Курдов застана зад топката и за късмет на "червените" ударът му мина над вратата, пазена от Деспотов. Веднага след това младият вратар трябваше да се намеси решаващо, за да предотврати попадение в своята мрежа. Футболистите на Литекс продължиха да търсят гола и в рамките на минута изпуснаха най-чистите положения в мача. В 37-ата минута Йоан Маринов изпрати топката в ръцете на вратаря на символичните гости след силен шут отдалеч.

В края на първата част Георги Младенов и Атанас Курдов бяха декорирани в жълто. Секунди преди края на редовното време Калоян Стефанов откри резултата за ЦСКА 1948. В продължението отново Атанас Курдов имаше възможност да открие от статично положение, но страхотната намеса на Стоян Деспотов не позволи това да се случи.

Още в началото на втората част Руслав Иванов пропусна да изравни, след като на сантиметри от гол линията изпрати топката над вратата. "Червените" взеха нещата в свои ръце и Спас Спасов удвои резултата в 54-ата минута. Юношата на ЦСКА остана сам срещу вратаря и не сгреши.

След втория гол за момчетата на Валентин Илиев атмосферата на терена доста се изнерви. Скамейката на "оранжевите" не спираше да има претенции към главния съдия на срещата.

В78-ата минута Костов от състава на ловчанлии върна интригата в мача, след като отбеляза гол №1 във вратата на ЦСКА 1948.

В 88-ата минута реферът на двубоя - Ангел Ангелов даде два жълти картона и съответно червен на вратаря на "червените" - Стоян Деспотов заради забавяне на играта.

Снимка 293177

Източник: topsport.bg

На вратата застана халфът на тима - Атанас Кръстев.

Снимка 293176

До края на второто полувреме Литекс се опитваше да достигне до равенството, след което финалистът за Купата щеше да бъде решен след изпълнение на дузпи. До такъв развой на събитията обаче, не се стигна и заслужено момчетата на Вальо Илиев се класираха за финала.

Състав на ЦСКА 1948: 66. Стоян Деспотов, 15. Христо Митев (Станислав Желяков), 25. Герман Петров, 31. Илиан Генадиев (Радослав Димитров), 20. Георги Младенов, 10. Сава Савов (Атанас Кръстев), 42. Илия Джамов, 21. Марио Димитров, 32. Спас Спасов, 11. Калоян Стефанов (к), 17. Йоан Маринов

Състав на Литекс: 1. Вълков, 7. Кирилов, 8. Генков, 16. Ив. Иванов, 88. Р. Иванов, 3. Ганев, 14. Писаров, 9. Костов, 73. Димитров, 78. Курдов, 99. Васев