ЦСКА 1948 стана Столичен първенец на АОГ и се класираха на бараж за участие във "В" група, след като на финала се наложи с 4:3 над Надежда (Доброславци). В последните минути на двубоя играчите си изпуснаха нервите и последва масово меле, а агитката на "червените" се опита да нахлуе на терена, информира "Витоша Нюз".

ИначеКирил Атанасов вкара два гола за "червените", разписвайки се първо в 12-та минута. В 23-та Борислав Трендафилов удвои аванса на тима на Валентин Илиев, а две по-късно Надежда върна едно попадение от дузпа, отсъдена за нарушение на Стоян Деспотов срещу Борислав Борисов.

Малко преди почивката Кирил Атанасов изненада вратаря на Добрословци - Калоян Гадевски, с далечен шут от пряк свободен удар за 3:1, а през втората част Атанасов се размина с хеттрик, след като беше изведен сам срещу Гадевски, но стреля във вратаря.

Четири минути по-късно ЦСКА остана с 10 души на терена, заради втори жълт картон на Марио Димитров, а играчите на Надежда намалиха до 3:2 след изпълнение на пряк свободен удар и слаба изява на "червения" страж Деспотов. Още в ответната атака обаче Йоан Маринов върна преднината от два гола на "армейците".

Страстите на терена се нажежиха и в 80-та минута след безобиден фаул на тъчлинията, между резервните скамейки настъпи масово меле с участието на почти всички играчи от двата отбора, а в суматохата бяха разменени удари, ритници и обиди. Агитката на ЦСКА 1948 пробва да нахлуе на игрището, но бе спряна от охраната на мача.

В последната минута на редовното време тимът от Доброславци получи втора дузпа в срещата. Борисов се откъсна и резервата Ангелов го събори в пеналта. Александров вкара дузпата за 4:3. С днешната си победа "червените" придобиха право за участие на бараж за влизане в Югозападната Трета лига.

Ангел Рангелов: Истинският ЦСКА е ЦСКА 1948