Турският Алания иска в редиците си звездата на ЦСКА Тони Силва, пише "Стандарт". Отборът от курортния град в област Анталия бе пратил мениджър да следи бразилеца по време на мача срещу Ботев. В Коматево "армейците" паднаха с 2:3, а Тони Силва заби първия гол за столичани след 960 сухи минути.

Емисарят на "Алания остана възхитен от играта му, което почти сигурно означава, че техничарят ще продължи кариерата си в югоизточната ни съседка. Мераклиите за подписа му се радват на стабилен спонсор. Освен това ще играят плейофи за влизане в турската Суперлига, след като вървят пети във втора дивизия. В Пловдив са забелязани и мениджъри от Испания.

Кои играчи са гледали под лупа иберийците обаче остана тайна. Иначе мачът под тепетата бе доста нервен.

Съдията Цветан Кръстев даде червени картони на Пламен Николов от Ботев и Тони Силва. Можеше да изгони и поне още няколко играчи. Агитка от шестима англичани пък бе заела места на стадиона в Коматево. Островитяните драха мощно гърла за Ботев. Освен това на мушката им попадна и Тончи Кукоч, който цял мач имаше закачка с "бултрасите".

След края на срещата превъзбуденият хърватин си изкара агресията върху тунела на базата. Преди това Кукоч едва бе изведен от терена под кънтящите псувни от феновете на "канарчетата".

"Червените" ултраси пък се ядосаха от 11-ия пореден двубой без победа на любимците си и изпотрошиха клетката за гости.

Съсобственикът на ЦСКА Милко Георгиев също остана недоволен и излетя от стадиона 5 минути преди последния сигнал. С него си тръгна и бизнесменът с "червени" пристрастия - Стойне Манолов.