Тодор Тимонов е най-добрият от новата селекция на ЦСКА, а червените вкарват много голове от статични и заучени положения, но и допускат също толкова много. Това стана ясно след обобщаването на шестте контролни мача, изиграни от ЦСКА по време на подготвителния лагер в Австрия.

Четири загуби, една победа и едно равенство при голова разлика 6:12 е балансът на червените. В три от мачовете червените не успяха да поразят вратата на съперника, а в нито един не опазиха мрежата си суха.

Тези резултати очертаха и някои тенденции. Прави впечатление силно резултатните първи полувремена на всички срещи. Девет от дванайсетте допуснати гола от ЦСКА са през първото полувреме, най-често в първите минути или точно преди почивката. Четири от общо шестте вкарани гола от ЦСКА са през първите 45 минути.

В контролите се видя, че ЦСКА продължава да е най-силен при статични положения и центрирания - пет от головете паднаха именно при такива ситуации. Най-резултатен от ЦСКА е защитникът Кирил Котев с две попадения. Отбраната в червено обаче изпитва трудности, когато противникът изпълнява статични положения, от които са влезли четири гола. Останалите идват след груби индивидуални грешки, най-често в центъра на отбраната.

Най-силно впечатление по време на лагера в Австрия направи Тодор Тимонов. Атакуващият халф все още не е собственост на ЦСКА, но това не му попречи да се представи на много високо ниво. Четири от шестте гола са след негови асистенции, както и голяма част от нереализираните голови положения.

По време на контролите Любо Пенев изпробва всички налични играчи, като ги използва на различни постове и в разнообразни схеми, най-често 4-5-1 и 4-4-1-1. Въпреки постоянната въртележка някои от титулярите вече са ясни. Интересна е ситуацията с вратарския пост. Най-вероятният нов страж на ЦСКА е Здравко Чавдаров, който не пропусна да вземе участие в нито една проверка. Изненадващ обаче е фактът, че младежкият национал Иван Караджов е играл в четири мача, докато доскорошният неизменен титуляр Ивайло Петров е пазил само в две от срещите. В защита Йордан Минев е твърдо на десния бек, опция за позицията е и Данчо Тодоров, ако не бъде продаден. От другата страна на защитата Пенев ще трябва да избира между Ели Маркес и Виданов. Централната двойка бранители Котев - Иванов вероятно ще се запази, като резервен вариант ще се разчита на Костадин Стоянов от Сливен.

По-голяма неяснота има при халфовете и нападателите. Коста Янев и Светльо Петров играха като дефанзивни халфове в почти всички контроли, но в последния мач се завърна капитанът Тодор Янчев. Така Пенев ще трябва да избира за негов партньор измежду Петров и Янев. Друга опция е латвиецът Викторс Морозс, който също показа стабилна игра. Иван Стоянов се очертава като титуляр на позицията десен халф, но на същия пост могат да играят Йордан Тодоров и Руи Мигел. От лявата страна Тодор Тимонов разби всякаква конкуренция и ако подпише с ЦСКА, титулярното му място изглежда гарантирано. Резервен вариант е Давид Силва, който играе също отляво. Спас Делев игра на върха на атаката в пет от двубоите, но не вкара нито веднъж. Дори и отписаният Руи Мигел се справи по-добре в нападение.