ЦСКА и Локомотив (Сф) завършиха 1:1 в мач от втория кръг на efbet Лига. Старши треньорът на "армейците" не остана доволен от видяното на терена в "Надежда"... и с право. Привържениците на "червените" очакваха отборът да затвърди отличните впечатления от първия кръг и да продължи с победите в първенството. Какво се случи обаче?

Саша Илич заложи на същите 11, с които започна и в мача срещу Арда. Стилът на игра бе същият. ЦСКА опита още в първите минути да наложи волята си, но някъде в последната фаза нещата не се получаваха. Калоян Кръстев така и не успява да се отпуши, или поне да застраши по някакъв начин противниците. Все пак той е млад футболист и бъдещето е пред него. Със сигурност има качества и потенциал, които някой ден може и да носят плодове, но към този момент - той по никакъв начин не доказва, че заслужава да бъде на върха на "армейското" нападение.

Снимка 581102

Източник: startphoto.bg

Хареса ми, че треньорът на ЦСКА не потърси оправдание в съдиите, в играчите, в глобалното затопляне и в атмосферното налягане, а просто каза: "Сами сме си виновни". Ние! ВСИЧКИ! Целият отбор. Така е. ЦСКА сам си е виновен, че не успя да се изправи на крака след поредната брутална съдийска сеч. Още в 18-а минута "червените" изостанаха в резултата след абсолютно измислена дузпа, която по всички правила на играта не трябва да бъде отсъждана. Както обясни и бившият рефер Детелин Баялцалиев пред ТОПСПОРТ - критерият за игра с ръка е относителен, но след като имаме рикошет от тялото на играч, то няма как да бъдем категорични, че ръката на футболиста е в неестествено положение и следователно - НЯМА ДУЗПА!

Детелин Баялцалиев пред ТОПСПОРТ: Съдията не трябваше да отсъжда дузпа за Локо (Сф)

"По-лесно би било да се обясни защо това не е дузпа, отколкото - защо е отсъдена такава"

Отделно - още до 25-а минута "червените" бяха обезкървени след 3 жълти картона. Брадли де Нойер бе наказан за несъществуващата дузпа, а Юрген Матей получи официално предупреждение за същата ситуация, в която просто оспори решението на съдията. Не казвам, че това го оправдава - картонът в случая е правилен. Но ето как една грешка на съдията изнервя футболистите и води до картони. Третият, който получи картон е Тибо Вион. Французинът влезе малко по-остро в краката на противника, но игра с топката и игра чисто. Имаме смекчаващи вината обстоятелства, а и все още е едва 25-а минута. Характерът на мача по никакъв начин не предполагаше, че това трябва да бъде картон.

Снимка 581100

Саша Илич: Сами сме си виновни

"Не си представям ЦСКА да играе по този начин"

И ето как в 25-а минута ЦСКА се оказа изоставащ в резултата и с трима футболисти от дефанзивния вал на отбора, които са с официални предупреждения. До края на полувремето "армейците" не успяха да се съвземат от шока и Саша Илич предприе рокади. Сръбският специалист все още не разполага с пълния потенциал на отбора, но въпреки всичко напипа смените. Тръгна да обръща мача с младите - Бауренски и Асен Дончев. Пусна в игра опитния Жеферсон и Браян Морено, който в крайна сметка увенча усилията на съотборниците си с гол в последната минута.

Снимка 581106

Смените на Илич проработиха. Асен Дончев комбинираше прекрасно с Шопов и десният фланг на "червените" изглеждаше застрашително в последните минути. Бауренски се движеше много добре по терена, движеше топката отлично и спря чисто няколко атаки на домакините, които обаче Волен Чинков "случайно" видя като нарушения. През второто полувреме играта беше много накъсвана, което изнерви и самия Саша Илич, като той също получи официално предупреждение. От общо 33 нарушения - 20 бяха през второто полувреме. Реферът започна да раздава картони и на футболистите на Локомотив, но това вече тях не ги бъркаше. За тях бе важно да се печели време.

Снимка 581147

Локомотив (София) и ЦСКА завършиха 1:1 в efbet Лига

Морено спаси ЦСКА от загуба в "Надежда", дадоха несъществуваща дузпа за Локо (София)

Георги Кабаков и Волен Чинков отсъдиха изключително спорна дузпа за "железничарите"

ЦСКА се сблъска с реалността за поредна година. С горчивата реалност. "Армейските" крила бяха отрязани още във втория кръг на първенството. А това се случва вече години наред - сезон след сезон, кръг след кръг. Да, ЦСКА си има своите недостатъци, проблеми и кусури, но с подобно съдийство - никой отбор не може да успее. Честита поредна титла на Лудогорец!