Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители:
120′

Край на мача. ЦСКА мина през дузпите, но продължава напред.

ЦСКА елиминира Рига след изпълнения на дузпи - 5:4

ЦСКА мина през ада на дузпите и елиминира Рига, но даде няколко сериозни жертви!

Драма, червени картони и счупена ключица на реванша в Латвия

120′

Десподов този път е точен и ЦСКА продължава напред след 5:3 при дузпите.

120′

Баенко оставя Рига в мача. 4:3 за ЦСКА.

120′

Джеси бележи за ЦСКА, 4:2!

120′

Крис Карклинш е точен за Рига. 3:2 за ЦСКА.

120′

Гол на Жеферсон, ЦСКА повежда с 3:1!

120′

Примао варва за ФК Рига, резултатът е 2:1 за ЦСКА.

120′

Гол на Бодуров!

120′

Пропуск на Лемаич

120′

ГОЛ на Малинов!

120′

Старт на дузпите!

120′

Край на продълженията!

Започват дузпите!!!

119′

Примао сменя Куракинс.

115′

Вратарят на Рига спасява последователни изстрели на Джеси и Десподов!

Невероятни спасявания на стража на домакините!

112′

Официално предупреждение за Малинов.

109′

Втори жълт картон за Панич.

108′

Жълт картон за Баенко.

107′

Травмата на Енрике е сериозна.

Ключицата на футболиста е счупена.

105′

Старт на второто продължение.

105′

Бикел заменя Енрике.

Принудителна промяна в "армейския" тим.

105′

Край на първото 15-минутно продължение.

104′

Енрике е изнесен на носилка.

ЦСКА временно играе с двама души по-малко.

102′

Червен картон за Нойберт!

Репликите на "червения" помощник дойдоха в повече на рефера.

99′

Петерсонс сменя Енин.

97′

Изстрел на Джеси!

Топката се отбива в тялото на бранител.

95′

Спряна игра.

Отново лежане на футболистите на Рига на терена.

90′

Начало на продълженията.

90+5′

Край на редовното време.

Следват продължения.

90+2′

Футболистите на Рига предимно лежат по терена и бавят времето.

90′

Пинто стреля силно!

Топката излиза в аут!

89′

ПРОПУСК!

Не успява да се разпише Десподов от бялата точка!

88′

ДУЗПА!

ЦСКА получава право да изпълни наказателен удар.

Нарушение срещу Десподов.

87′

Дори Десподов се връща в задни позиции, за да изчиства топката напред.

85′

Натиск на футболистите на Рига.

Два поредни корнера за отбора.

80′

Вусурович заменя Дейвис.

75′

Втори жълт картон за Родригес!

ЦСКА остава с човек по-малко на терена!

74′

Невероятно спасяване на стража на домакините!

Малинов проби в половината на Рига, Десподов стреля, но гол няма!

68′

Жълт картон и за Шарич.

67′

Карклинш заменя Габовс.

65′

Жълт картон за Панич.

63′

Рафаел сменя Жоржиньо.

62′

Джеси сменя Антов.

58′

Тиаго Родригес вкарва топката във вратата от над 30 метра!

Гол няма.

Реферът е дал сигнал за нарушение на правилата.

Снимка 369301

Източник: Официален сайт на Рига ФК

55′

Центриране в полето на Черниаускас!

Този път добра намеса на "червения" вратар.

51′

Пинто центрира от свободен удар.

Бодуров стреля, но гол за ЦСКА така и не пада.

Първи изстрел в очертанията на вратата на Рига...

45′

Играта е подновена.

45+1′

Първото полувреме не предложи много положения пред двете врати, като напрежение на терена по-скоро нямаше.

"Червените" започнаха по-динамично, но на два пъти голмайсторът от първия мач - Тиаго не съумя да се възползва от открила се възможност пред него.

Домакините определено очакваха съперника си да владее повече топката и да търсят своя шанс на контраатака. Същото обаче правеха и "армейците", което допринесе за занижаване темпото на игра.

Постепенно ЦСКА започна да поглежда по-често към вратата на опонента си, като дори си позволяваше да атакува с почти всички свои състезатели.

Бодуров и Чорбаджийски бяха оставяни в изгодни ситуации в половината на съперника, като футболистите на Рига по-скоро не очакваха подобно включване на "червените" бранители в предни позиции.

Валентин Антов пък определено впечатли с представянето си на терена, като освен с добрите си изяви в средата на игрището, се отчете с най-сериозната опасност за ЦСКА през първата част. За негово съжаление, топката премина над целта.

И когато българският състав очакваше почивката да дойде при нулево равенство, състезателите на Рига се възползваха от грешка в отбраната на "армейците", Черномордис стреля, Черниаускас не се намеси убедително и резултатът беше открит.

45′

Почивка.

44′

ГООООООООООООООООООООООООООЛ!!!

1:0!

Попадение на Черномордис!

Грешка в защитата на "червените", а след това и неубедителна намеса на Черниаускас!

42′

Грешка на Пинто!

Рига се опитва да се възползва, но Антов се намесва и спира акцията на съперника.

41′

Валентин Антов стреля!

Първи опасен удар по посока вратата на Рига.

Топката преминава на сантиметри над напречната греда.

37′

Домакините претендират за дузпа.

Съдията не посочва бялата точка.

Чорбаджийски събори състезател на съперника на границата на наказателното поле.

34′

Жълт картон за Десподов.

28′

Бодуров пробива в половината на съперника.

Бранителят стреля!

Снимка 369297

Топката се отбива в тялото на защитник.

27′

Жълт картон за Тиаго Родригес.

24′

Равностойна игра.

Без сериозни опасности пред вратите.

Нищо за отбелязване в последните няколко минути.

17′

Без динамика в играта на двата тима.

Най-често изпълняваното статично положение е... странично хвърляне.

Рига очаква своята възможност.

15′

Двата състава играят без никакво напрежение.

Не личи домакините да са притеснени от изоставането си в общия резултат.

11′

Божидар Чорбаджийски си позволява да излиза извън пределите на полето на тима си.

Веднага обаче зоната му бива покривана от съотборниците му в отбрана.

7′

Равностойна игра. Основно в централната част от терена.

Изглежда, че "червените" основно ще опитват да разбиват играта на съперника и ще търсят шанс на контраатака.

5′

Нова възможност за ЦСКА.

За пореден път Тиаго се оказва в центъра на събитията.

Защитник на Рига действа навременно и предотвратява опасността за тима си.

2′

Двубоят започва ударно за "червените".

Акция на Родригес обаче е спряна от бранителите на съперника.

1′

"Армейците" са в пълна готовност.

Снимка 369277

Източник: CSKA.bg

1′
Феновете на ЦСКА организираха шествие в Рига преди мача

200 запалянковци привлякоха вниманието на обществеността

1′

Примао 21. Тонислав Йорданов

Отборът на Рига приема българския ЦСКА замина за Латвия тази вечер, от 19:30 часа, на стадион "Сконто" в реванш от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

Българският състав спечели първата среща с 1:0.

С отбора заминаха Гриша Ганчев и легендите Димитър Пенев, Димитър Якимов, Петър Жеков и Пламен Марков. Старши треньорът Нестор ел Маестро взе група от 19 футболисти за реванша.

Снимка 367444

След 8 години чакане ЦСКА има шанс отново да отстрани съперник в евротурнирите. За последно "червените" сториха това в плейофа срещу уелския ТНС, след който столичани влязоха в групите на Лига Европа. Това стана през сезон 2010/11.

Попадението на Родригес от предходния мач дава необходимия комфорт на ЦСКА, но в същото време треньорът на съперника Виктор Скрипник заяви, че неговият отбор ще поправи грешките на реванша и ще отстрани българския клуб.

Виктор Скрипник: Пасивът ни не е невъзможен за наваксване

Треньорът на Рига: Пасивът ни не е невъзможен за наваксване

"Това ще бъде дебют за мен на този стадион"

Очаква се домакините да са тези, които ще владеят повече топката в търсене на задължителен гол, докато ЦСКА ще е на изчаквателна позиция, като вероятно ще разчита на контраатаки.

"Червените" ще бъдат подкрепяни от солидна агитка.

ЦСКА привлича халф на Олимпия (Любляна) с 11 гола и 6 асистенции през миналия сезон!