ЦСКА-София не загуби своята трета контрола от лагера си в Испания.

Съперник на родния тим този път беше украинският гранд Динамо (Киев).

Опонентът на "червените" бе на път да спечели с 2:1, като в състава, през вторите 45 минути от двубоя, се появи и бившият футболист на ЦСКА - Жуниор Мораеш.

В крайна сметка обаче мачът завърши при резултат 2:2, след гол на Десподов от дузпа в даденото от съдията продължение.

Попаденията за украинците реализираха Буялски и Гонзалес.

Точен за ЦСКА-София след само 4 минути игра, беше Руй Педро. За футболиста на "армейците" това беше трети пореден гол в контролите през тази зима.

ТОПСПОРТ проследи на живо срещата в Марбея за своите читатели:

ГЛЕДАЙ ТУК: ЦСКА-София - Динамо (Киев)

Нова престижна контрола за "червените"

С този мач серията от проверки на българския тим срещу състави от Източна Европа приключи.

ЦСКА-София получи супер оферта за свой футболист

Може да последва Диого Виана и да си тръгне от "Армията"

Преди да срещнат киевчани, момчетата на Стамен Белчев победиха Локомотив (Москва) с 2:1, а след това загубиха с 2:4 от друг член на руската Премиерлига - Рубин (Казан).

ЦСКА-София загуби от Рубин с 2:4 (Пълен запис от мача)

Голеада на ЦСКА-София - Рубин, "червените" загубиха след обрат от 2:0 до 2:4 (Пълен запис от мача)

"Червените" допуснаха обрат, Манолев със зверска контузия

Следващите съперници ще бъдат корейският Сувон Самсунг Блууингс и датският Сьондерийске.

Първото полувреме започна добре за "червените", като след само 4 минути игра те вече водеха в резултата.

Третия си пореден гол за отбора вкара Руй Педро, който се разписа след разбъркване в полето на съперника.

Натискът на символичните домакини продължи, но футболистите на Динамо съвсем не изглеждаха притеснени от този факт.

Малко по малко съставът от Киев наложи превъзходството си и започна да владее топката все по-често.

Резултатът от това не закъсня.

Само в рамките на 3 игрови минути - между 36-ата и 39-ата, Динамо направи обрата пълен, с голове на Буялски и Гонзалес.

Първият се разписа при не особено опасна, но пък бърза акция на тима си, докато вторият, въпреки не особено впечатляващите си физически параметри, надскочи Бодуров и реализира попадение за 1:2, при което и приключиха първите 45 минути от мача.

През второто полувреме треньорите наблегнаха по-скоро на изпробването на различни игрови постройки.

В игра се появиха почти всички резервни футболисти на двете единайсеторки, което със сигурност повлия върху качеството на предложения футбол.

Промяната в резултата дойде в заключителните секунди от мача, когато ЦСКА-София получи право да изпълни дузпа.

Десподов бе точен от бялата точка и по този начин спаси състава си от загубата.

Стамен Белчев: Ще има нови, надявам се да са максимално качествени

"Допускаме голове прекалено лесно"

Николай Бодуров: Елементарни грешки, все още се запознавам с останалите в отбора

Бодуров: Елементарни грешки, все още се запознавам с останалите в отбора