ЦСКА-София допусна обрат от 2:0 до 2:4 от руския Рубин (Казан) във втората контрола на "червените" на испанска земя.

Освен загубата, настроението в редиците на тима от "Българска армия" бе помрачено от тежка контузия на Станислав Манолев, който си извади лакътя в края на проверката при наглед леко единоборство.

Двубоят бе доста зрелищен през първото полувреме, когато двата отбора си размениха по две попадения.

Футболистите на Стамен Белчев изиграха изключително силен първи половин час, в който стояха много добре на терена, а над всички бяха Руи Педро, Арсенио Нунеш и Станислав Манолев.

Тримата не спряха да тормозят защитата на руснаците, разчитайки основно на пространствата в защитата на съперника, което даде резултат.

ГЛЕДАЙТЕ НА ЖИВО: ЦСКА-София - Рубин (Казан), дъжд от голове през първото полувреме

"Червените" играят контрола с руския клуб

Брилянтен дълъг пас по диагонал именно на Нунеш намери Манолев отдясно в наказателното поле, а за последния не бе проблем да преодолее Ружиков и в 23-та минута ЦСКА-София поведе в резултата - 1:0!

Отговорът на руснаците бе светкавичен!Още в следващата атака Жонатас можеше да изравни, след като получи топката от Лестиен в наказателното поле, но след рикошет ударът му прехвърли и Китанов, и вратата.

Минути по-късно "червените" реализираха второ попадение след страхотно изпълнение на португалеца Руи Педро, който получи топката от тъч и с шут извън наказателното поле прехвърли Ружиков за 2:0!

Незнайно защо играчите на Стамен Белчев намалиха оборотите след комфортния аванс и допуснаха изравняване за 2:2 още до почивката!

Първо Жонатас пред вратарското поле успя да намали на 1:2 след бърза атака по левия фланг, а Оздоев се възползва от центриране от корнер и с глава от близка дистанция отбеляза за 2:2 - резултат, при който двата отбора се оттеглиха на почивка.

Втората част започна с голям брой смени и в двата отбора, което видимо се отрази на качеството на игра. В първите 20 минути преобладаваха грешките, което на свой ред не водеше до опасности пред нито една от двете врати.

Играчите на Рубин обаче бяха тези, които повече търсиха гола, което доведе до желания резултат!

Руснаците стигнаха до пълен обрат в 70-та минута, когато резервата Ахметов се пребори пред наказателното поле за топката със защитник на "червените" и с удар от точката на дузпата преодоля Китанов за 3:2!

Последните минути бяха най-тежки за "червените".

В 85-та минута от наглед никаква ситуация Станислав Манолев падна лошо на ръката си, а съотборникът му Никола Колев се хвана за главата и веднага извика лекарска помощ.

Малко след това точка на спора сложи Цакаш, който се възползва от центрирана топка във вратарското поле, за да оформи крайното 4:2!

Това е втора контрола за ЦСКА-София на испанска земя, след като в първата "червените" се наложиха с 2:1 над Локомотив (Москва).