На днешната дата преди 38 години ЦСКА приема Байерн (Мюнхен) в първи полуфинал за КЕШ.

Това е един от най-великите моменти в историята на най-успешния български клуб, който дори повежда с 3:0, за да стигне до крайната победа с 4:3.

Резултатът до 18-тата минута е исторически - 3:0 за ЦСКА. Георги Димитров - Джеки дава преднина на своите след удар с глава. Пет минути след това Цецо Йончев прави 2:0 след перфектно изпълнение на пряк свободен удар. Ради Здравков реализира дузпа за 3:0 в 18-тата минута.

От дъното на футболния ад, до изковано със златни букви място в "червената" история!

Когато ЦСКА извървя немислимия път от аматьорския футбол до спечелването на Купата на България

Байерн е вцепенен и треньорът на гостите прави смяна още в 18-тата минута, припомнят колегите от gol.bg. На терена влиза Дитер Хьонес, който заменя "Зиги" Сигурвинсон. В 27-тата минута баварците връщат едно попадение, а само пет минути след това именно Хьонес намалява пасива на своите само на един гол.

В 50-тата минута Цецо Йончев отново дава два гола преднина на ЦСКА - 4:2, но Паул Брайтнер реализира трето попадение за Байерн и така българите печелят "само" с 4:3.

На реванша Байерн прегазва "червените" с 4:0 и се класира за финала, който след това губи от английския Астън Вила с 0:1.

"Жалко, че при 3:0 защитата ни допусна наивни грешки.

Опазихме Румениге, но другите останаха непокрити", казва треньорът на ЦСКА по онова време Аспарух Никодимов.