ЦСКА се изправя за последен път срещу чехи в Европа до момента през 2005-а година. Тогава, на 3 ноември, "червените" гостуват на Славия (Прага) в мач от груповата фаза от турнира Купа на УЕФА. ЦСКА губят с 2:4.

Головете за гостите са дело на българи. Емил Гъргоров е точен в 10-ата минута и по този начин изравнява за 1:1. Преди него Павел Форт е дал предимство на Славия с попадение в 5-ата.

Последният за момента гол за ЦСКА срещу чешки съперник е дело на човек, който и в момента е част от "червените". Става въпрос за настоящия администратор на клуба - Стойко Сакалиев. Тогава нападател на "армейците", Саката се разписва в 57-ата минута за 3:2.

Снимка 542962

ЦСКА отбелязва всеки път, когато гостува в Чехия. За първи път това се случва през 1961-а година. "Червените" губят с 1:2 от местния Дукла, а точен за българския тим е Иван Ранков.

През 1989-а ЦСКА стига до 2:2 срещу Спарта в Прага. От дузпа за домакините вкарва настоящият треньор на Виктория Билек, а Христо Стоичков и Емил Костадинов са точни за "армейците".