ЦСКА спечели първата от четирите си контроли от подготвителния си лагер в Австрия. "Армейците" надделяха над носителя на златен дубъл в Полша - Легия.

Столичани се наложиха с минималното, но достатъчно 1:0, след гол на Арсенио Нунеш.

Сблъсъкът бе първото сериозно изпитание за "червените" през лятната им подготовка, след като досега изиграха единствено спаринг със Спартак (Плевен) (0:1).

Първото полувреме от двубоя не предложи кой знае какви футболни достойнства, а отборите определено изпитваха затруднения с неблагоприятните атмосферни условия.

В Австрия заваля дъжд 15-ина минути преди първия сигнал на срещата, като той продължи да се сипе през цялото първо полувреме от сблъсъка.

В 13-ата минута резултатът беше открит, като Диого Виана и Арсенио Нунеш развинтиха защитата на съперника, като именно Нунеш бе точен за 1:0.

Само 6 минути по-късно Преслав Йорданов се озова очи в очи със стража на Легия, но не успя да вкара за 2:0.

Тежките сблъсъци по цялата дължина на терена преобладаваха, като предвид непрестанния дъжд, бе цяло чудо, че не се стигна до контузия на някой от състезателите на двата тима.

В редиците на "червените" се очертаха няколко любопитни двойки, като определено взаимодействието между Виана и Нунеш бе на изключително високо ниво.

През първите 45 минути Легия не впечатли с нищо, като дори не личеше и наставникът на тима да изпробва различни игрови постройки, като футболистите му останаха през цялото време на началните си позиции, на които стартираха мача.

Многото промени през втората част занижиха сериозно качеството на предложения футбол, но наставникът на ЦСКА - Христо Янев нееднократно заяви, че съставът му няма да гони задължителни победи в проверките, а ще има за цел обиграване и "напасване" в редиците му, преди старта на футболния шампионат на страната.

След мача си с Легия, ЦСКА ще запише още три много авторитетни проверки. На 7-и е мачът с 4-ия в руския елит ФК Краснодар, на 10-и е сблъсъкът с шампиона на Украйна Динамо (Киев).

На 14-и идва черешката на тортата – спаринг с италианския Интер в Рисконе ди Брунико, Италия.

"Червените" се прибират у нас на 15 юли.

ПФК ЦСКА-СОФИЯ - ЛЕГИЯ (ВАРШАВА)

ЦСКА-София: Георги Китанов, Лазар Марин, Пламен Гълъбов, Божидар Чорбаджийски, Александър Дюлгеров, Йордан Йорданов, Арсенио Нунеш, Борис Галчев (к), Станислав Маламов, Диого Виана, Преслав Йорданов

Резерви: Александър Конов (в), Красимир Станоев, Стойчо Атанасов, Петър Витанов, Кристиян Малинов, Александър Георгиев, Никола Колев, Самир Аясс, Густаво Кулма, Кирил Десподов

ЛЕГИЯ: Малаж, Брож, Левчук, Ржежничак, Хлошек, Молин, Враниеш, Кучерчук, Гилерме, Александров, Ниезгода