Бившият футболист на ЦСКА Петър Витанов - Патрика сподели пред "Мач Телеграф" коментара си за поражението на ЦСКА от Арда с 1:2 и ситуацията в "червения" клуб.

Той заяви, че не разбира каква е причината всички фенове да се нахвърлят на директорите в клуба и е на мнение, че те наистина работят много и искат нещата да се променят.

Трансферна греда за ЦСКА: Ягелония отказа оферта на "червените" за бранител от Испания

Ето подробности

"Реално ЦСКА игра 15 минути през второто полувреме и си мислеше, че може да спечели, но не се получи. Не знам какво се случва в този отбор. Явно футболистите не разбират, че играят в ЦСКА и трябва да бият!

Единственият светъл лъч беше влизането на младите момчета. За сетен път се убеждавам, че много играчи не стават за ЦСКА. Не може да си защитник и в наказателното поле да те надскочат и да ти вкарат гол.

Грешка след грешка! Ако не беше Бусато и в този мач щяха да ни победят с разлика. Той ни извади отвсякъде. Спаси 3-4 чисти гола. Новите играчи може би още не са се сработили, но не виждам да правят голяма разлика. Някои от тях са още загадка за мен. Коялипу вкара гол, но пропусна златна възможност преди почивката при резултат 1:0 за Арда. Да кажем, че още не е свикнал. Загатва, че има качества пък да видим. И тримата норвежци бяха под всякаква критика! Много им е слаба формата. Не знам дали вина има само треньорът.

За мен е загадка защо не играе Тасев. Не видях разочарование в лицата на чужденците от слабото представяне. Имаше само в тези на българите. Винаги съм казвал, че футболистите са на 90% виновни за дадена загуба, защото те са на терена през всичките 90 минути. Треньорът вече в четвърти мач не намери решение как да обърне развоя на срещата. Не видях да рискува по някакъв начин. Можеше да пусне трима нападатели при положение, че губим с 0:2. Така мисля аз. На самите футболисти капацитетът им е това", коментира Патрика.

"Не мога да разбера защо всички хвърлят вината върху директорите. Тези хора правят каквото могат. Запознат съм с тяхната работа и виждам, че се опитват и се стараят много. Не може да ги виним, след като са минали едва 5-6 мача. Кой да сложим за спортен директор?!

Александър Тунчев също е сред вариантите за нов треньор на ЦСКА

Който и да дойде не може да промени за два дни ситуацията. И след един или два слаби резултата ще го почнем и него. За мен е най-добре треньор да е българин. Любо Пенев е човекът за ЦСКА! Той е невероятен професионалист. Знае какво означа този клуб!

Не се влияе от мнението на публиката, защото има характер. Натрупаха се загуби и не виждам какво още Стипич можеше да направи, за да излезем от кризата. За мен беше нормално хърватинът да бъде освободен", заяви Витанов.