Бившият футболист на ЦСКА Петър Витанов - Патрика сподели пред "Мач Телеграф" коментара си за поражението на ЦСКА от Арда с 1:2 и ситуацията в "червения" клуб.
Той заяви, че не разбира каква е причината всички фенове да се нахвърлят на директорите в клуба и е на мнение, че те наистина работят много и искат нещата да се променят.
"Реално ЦСКА игра 15 минути през второто полувреме и си мислеше, че може да спечели, но не се получи. Не знам какво се случва в този отбор. Явно футболистите не разбират, че играят в ЦСКА и трябва да бият!
Единственият светъл лъч беше влизането на младите момчета. За сетен път се убеждавам, че много играчи не стават за ЦСКА. Не може да си защитник и в наказателното поле да те надскочат и да ти вкарат гол.
Грешка след грешка! Ако не беше Бусато и в този мач щяха да ни победят с разлика. Той ни извади отвсякъде. Спаси 3-4 чисти гола. Новите играчи може би още не са се сработили, но не виждам да правят голяма разлика. Някои от тях са още загадка за мен. Коялипу вкара гол, но пропусна златна възможност преди почивката при резултат 1:0 за Арда. Да кажем, че още не е свикнал. Загатва, че има качества пък да видим. И тримата норвежци бяха под всякаква критика! Много им е слаба формата. Не знам дали вина има само треньорът.
За мен е загадка защо не играе Тасев. Не видях разочарование в лицата на чужденците от слабото представяне. Имаше само в тези на българите. Винаги съм казвал, че футболистите са на 90% виновни за дадена загуба, защото те са на терена през всичките 90 минути. Треньорът вече в четвърти мач не намери решение как да обърне развоя на срещата. Не видях да рискува по някакъв начин. Можеше да пусне трима нападатели при положение, че губим с 0:2. Така мисля аз. На самите футболисти капацитетът им е това", коментира Патрика.
"Не мога да разбера защо всички хвърлят вината върху директорите. Тези хора правят каквото могат. Запознат съм с тяхната работа и виждам, че се опитват и се стараят много. Не може да ги виним, след като са минали едва 5-6 мача. Кой да сложим за спортен директор?!
Който и да дойде не може да промени за два дни ситуацията. И след един или два слаби резултата ще го почнем и него. За мен е най-добре треньор да е българин. Любо Пенев е човекът за ЦСКА! Той е невероятен професионалист. Знае какво означа този клуб!
Не се влияе от мнението на публиката, защото има характер. Натрупаха се загуби и не виждам какво още Стипич можеше да направи, за да излезем от кризата. За мен беше нормално хърватинът да бъде освободен", заяви Витанов.
duneraaa
на 28.08.2024 в 09:00:43 #6Те тия не са от 5-6 месеца тук
manti
на 27.08.2024 в 16:55:52 #5То и Боби Михайлов и неговата тайфа така 18 годинки изкараха, все нови били, все се учили и развивали, и все догодина гледайте какво ще стане, още гледаме по между другото. Тези нали дойдоха още миналият сезон, треньора назначен преди 2 месеца виновен, обаче за тях трябва години картбланж.
MM61
на 27.08.2024 в 16:40:32 #4Пешо,какво им се мазниш на тия?!За топло местенце и заплатка??Тия са пълни некадърници!И докато са те,все така ще е организацията и нещата в клуба!Щото те мноооого работят,мнооого разбират и серат гомно след гомно,та няма кой да им изтрие заплатаджийските дирници на мършите!
the_shooter
на 27.08.2024 в 16:38:40 #3Абе Фичо и Стичо ги ползват за *** папир! Ама те не са против като ги гледам! А Мишо Александров е станал невидим!
gavrilov-cska-ch
на 27.08.2024 в 16:30:13 #2Е те директори от 5-6 мача ли са? Във всяка друга сфера след такива резултати и за две седмици ше са поели по друг път!
toni-tasev
на 27.08.2024 в 16:17:07 #1айде бе,,,не са....всичките ни трансфери са все следващата седмица...то първенството ще свърши - те си знаят едно ...