Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 06:34:59 #12До тук ЦСКА има две загуби и един равен мач. Ако някй вземе да се поогледа по класиранията в другите страни- там едва ли някой отписва водещ отбор, загубил толкова точки от максимума. Само у нас, вече по традиция, се очаква "кандидат-шампионът" да се определя още по средата на есента... ЦСКА и Марков се били "сгромолясали"! Ама как им се иска на някои пак да има "треньорски" рокади" в ЦСКА през зимата, тотални разпродажби, "започване на всичко отначало" и безпроблемен ход до върха на поредните "заслужили шампиони", все едно кои сега са "на ред"! Не че не може да стане така, вече достатъчно сме привикнали, само че като се поразгледа програмата, установяваме, че ЦСКА са изиграли практически най-трудните си мачове. Такова нещо не може да се каже за съперниците в класирането! Вече чухме, дявол ги взел всичките, че те се готвят и догодина да се "опитат" в ШЛ, след като тази година "натрупат опит"! Поне да си бяха мълчали засега и те и техните "словослагатели", докато се реши титлата, че тогава да дават генерални оценки!
6kembal
на 25.10.2006 в 06:33:34 #11grozen Регистриран на: 24.10.2006, 22:02 Пуснато на: 25.10.2006, 09:22 забелязах , че и ти си съгласен със статията.........
иначе вторник /сряда бтв - 21 45ч. 
iskra
на 25.10.2006 в 06:24:39 #10E, то бива, бива, ма бивол за курбан бива ли бе Топспорт. Чий интерес го продиктува тва писание?
grozen
на 25.10.2006 в 06:22:17 #9Шкембал,вярно ли е ,че заедно с билет за мача с Вердер на всеки давали и по една кошница с вместимост 3-5 гола?
6kembal
на 25.10.2006 в 06:18:57 #8Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа ==========================================================
имате ли сили да останете в А група бе..............средняци

6kembal
на 25.10.2006 в 06:12:30 #7Марков и ЦСКА се сгромолясват =========================== прекрасна новина за всички българи
само малцинствата са в траур

Santa
на 25.10.2006 в 06:05:48 #6Прасюнгери защо не погледнете реално на ситуацята. Не виждате ли че с тази игра ще изпаднете. Но понеже не виждате по-далеч от зурлите си - бий Чорбата по главата бий, бий, бий

grozen
на 25.10.2006 в 06:01:38 #5Хора,колкото и да ни е неприятно статията е вярна!Стига сте винили момчетата,защото те са ни показвали,че могат да играят.Сегашното безличие,липса на стил и агресия е от треньора и стига сте го броили за репресиран добряк.Избройте 11-те ,започващи всеки мач и посочете една дупка-НЯМА!Всички са от добър нагоре!Спомнете си Суперкупата- с 2-ма изгонени говедата ни разиграваха с по 10-12 паса!Бахти треньора-не можа да ги пренареди,добре ,че Иво е дузпаджия!Редовно играем с/у слабаци излизащи с 1 нападател с 5 защитника и 2 опорни халфа!А Бешикташ-за последните 15 г. не сме виждали по-слаб турски гранд и Гарсона пак не се справи!За Хайдук не ми се говори!!!Дано поне ни стабилизира на 3-то място,че ако погледнете къде е оставял отбора при предишния си престой на Армията.....
Валери
на 25.10.2006 в 05:32:18 #4Ралчев, много хубаво им го казваш но още не са свалили розовите очила да видят истината в очите и докото не го направят все така ще кретат 3-4 място което дори им е много. Тези който те плюят под мен искат да напишеш нещо за Ливърпул 82 год. ако статията беше за онова време щяха да те боготворят, но аз искам някой да им напише и за Ливърпул една година по-рано-1:5 и 0:1. Момчета взимайте трионите и брадвите и на Армията защото гредите почват да падат сами.

red_master
на 25.10.2006 в 05:29:30 #3Абе,тъпи,поръчкови журналяги,докога ще пишете глупости и ще търсите изкуствено конфликти,а?
Защо не вземете да пишете за тези от Гей-арена,а? Явно сте им фенове,затова си гледайте рогатото отборче и толкова! Ама понеже те са още по-голяма трагедия-мълчите,нали?! И какво очаквате от ЦСКА? Ами то след продажбите не останаха централни халфове за свяст,няма кой да задържи топката,а какво остава и да я подаде!!! И само с един Вили и двама румънци не става напред! При една контузия и отбора вече отслабва с 50%! Така,че на ЦСКА сега са спешно необходими футболисти,и то класни,а не интриги от "говежди" журналисти!!!
njаkoi
на 25.10.2006 в 05:17:20 #2Може би автора би бил по-добър треньор... Едно да е ясно - с това ръководство ,без Пламен, ЦСКА щеше да е в класирането около Локо Пд. Или Черно море. Докато Шампионите без това ръководство, с този треньор - някъде около Родопа...
ZRITEL
на 25.10.2006 в 05:10:54 #1Синият универсален лайномет Сралчев пак смърди.......