Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
ФАВОРИТ
на 25.10.2006 в 08:11:00 #32за мен Пацо учудващо добре се справя,а преднината на Уефскито е само защото до сега не са изиграли един мач в България(навън са като тъпан) ! Ако играят Локо както срещу нас(няма да стане видяхме ги Ботев как легнаха) и не им даваха дузпи във всеки мач щеше да е друга картинката..................журналя!
acidburn1914
на 25.10.2006 в 08:08:48 #31ВСИЧКИТЕ ПРАСЕТА НА МЕЗЕТА

LOGO
на 25.10.2006 в 08:07:59 #30njаkoi, просто тази година на ЦСКА не му е ред да са шампиони и затова не се купуват футболисти, не се изплащат на време заплати, а се продава като за последно, но да се надяваме на по добри времена и с ново ръководство.Прав си ,че вината не е в Пламен Марков, но скоро се надявам нещата да си дойдат на място и да бъдем на върха с боеспособен отбор, с дълга и равностойна скамейка и управа която да милее за отбора.
xan
на 25.10.2006 в 08:00:18 #29Марков за мен направи чудо с тоя отбор.Пролетта за купата тъкмо се виждаше че отбора набира скорост и пак придобива лице след зимното разбиване и му продадоха трима от основните халфове-Хидиуед,Янев и Бадема.Селекция не се направи и сега Марков бил виновен.Айде в Барселона да продадат Роналдинъо,Деко и Иниеста и после като не вземат никакъв трофей да обвинят Рийкард.
ФАВОРИТ
на 25.10.2006 в 07:59:08 #28отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ и падане от Уефски с измислена дузпа на Ристосков и то с осъкатен от сателитите на БФС Уефски състав ! Тоя е поредният плъшок на заплатка на Гей-арена!
Kronos
на 25.10.2006 в 07:53:39 #27хуро Регистриран на: 10.04.2006, 09:43 Достойно е миналата година да стигнем до четвъртфинал за Уефа, след като отстранихме Оксер, ЦСКА Москва, Динамо Букурещ, Артмедия, Удинезе, а тази година играем в Шампионската лига (за първи път бълг. отбор!!!). Истината е, че това е отвратителна група, но няма как, другата година по-лек жребий.
njаkoi
на 25.10.2006 в 07:53:34 #26Да Пламен е виновен, че ЦСКА нямаше лятна подготовка, че екипите простигнаха два месеца след началото на шампионата, че за една година бяха освободени от ЦСКА Гай, Забавник, Хидиуед, Бадема,Ицо Янев, двамата вратари, плюс още осем играчи, като в замяна пристигнаха Петре и Пицурка, Пламен е отговорен за юношеската школа, където ЦСКА е единственият отбор в София без терен с изкуствено покритие, Пламен е отговорен за разбиването на Конеляно, за състоянието на Бадема и Стойко, той е и виновен , че в момента , когато подвластни на дружинката от Леге бандити, купуват, рекетират и малтретират съдии, ръководители и футболсти, собственикът на ЦСКА вика "придворни" сини журналисти да му разкриват какви са проблемите пред отбора, Пламен е виновен, че се забавят заплати и че се прави отказ от състезанието и т.н., и т.н, и т.н....
солскяер
на 25.10.2006 в 07:34:56 #25След такава статия съм омерзен...просто не ми се пише....
raev
на 25.10.2006 в 07:32:41 #24SSS, за съжаление основния проблем беше че продължават да пропускат много положения, което в такива мачове е фатално, има и много футболисти които Пламен върти по постове които не са за тях и това довършва нещата
Umen
на 25.10.2006 в 07:26:29 #23Makaay Регистриран на: 10.04.2006, 09:23 Пуснато на: 25.10.2006, 09:43 Поредната малоумна статия на спортен "журналист". Докога ще дават трибуна на откаченяци, опитващи се да анализират нещо, от което може и евентуално да разбират, но непознаващи основните правила на анализа. Само празни изречения, неподкрепени от никакви доказателства и основаващи се само на голи авторови и абсолютно немеродавни предположения.
Така е, няма какво да се добави.
raev
на 25.10.2006 в 07:23:11 #22SSS, Локо си играха така както си играят срещу нас, яко ритане и удряне с лакти и какво ли не, естествено безнаказано и лежане докато забравиш за какво си отишъл там. Бекяров си свиреше мача за равен и Вальо Илиев го улесни с глупавата дузпа иначе ония плужеци от Илиенци нямаха един удар във вратата
Kronos
на 25.10.2006 в 07:21:20 #21Едно нещо запомнете: НА КАЛПАВА РАКЕТА РАКЕТА, КОСМОСА Й КРИВ. Стига сте обвинявали другите, а вземете вижте си оправете бакиите във вашия двор и тогава говорете. Това преди време го разбраха в Левски и сега са шампиони и се представят достойно за възможностите на български отбор (с толкова средства, от такава държава и т.н.)
raev
на 25.10.2006 в 07:11:34 #20Умерен, журналистите в БГ с малки изключения обичат да се отъркват около тези които са фаворитизирани, справка Крум Савов и поведението му когато ЦСКА би Леверкузен и никой не виждаше начин да не станат шампиони, и сега когато М-тел пълни предаването му с реклами. Според мен големия шум се създава от журналисти които се стремят да извлекат изгода от ситуацията
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 07:03:22 #19Раев и Лого, може и да е така както казвате! Глупавото е това, че се дърдори предварително така че и последният слепец да не може да се излъже и да ходи да гледа мачове!
LOGO
на 25.10.2006 в 06:58:04 #18УмеренЦСКА, тя титлата за този шампионат е решена още преди да е почнал и за съжаление е отредена пак за подуенци
painkiller
на 25.10.2006 в 06:50:11 #17Пламене, благодарим ти !!! Пожелаваме ти дълги години все така да ръководиш ЦЕЦА !!!
Makaay
на 25.10.2006 в 06:45:02 #16И най-интересното е, че Ралчев минава за червен журналист, а напоследък почти всичко, което пише е контра ЦСКА. Забелязвам подобни писания и от "сини" журналисти спрямо Левски. Абе аман от предатели!
raev
на 25.10.2006 в 06:43:58 #15Умерен, така са подготвили нещата че програмата няма никакво значение, в понеделник и Локо и Бекяров играха за равен. Имаше поне по 2 за гонене и от двата отбора, сега ще е наказан 1-2 мача и толкова
Makaay
на 25.10.2006 в 06:43:08 #14Поредната малоумна статия на спортен "журналист". Докога ще дават трибуна на откаченяци, опитващи се да анализират нещо, от което може и евентуално да разбират, но непознаващи основните правила на анализа. Само празни изречения, неподкрепени от никакви доказателства и основаващи се само на голи авторови и абсолютно немеродавни предположения.
ЗУЛУ ИЗ КУЛУ
на 25.10.2006 в 06:42:05 #13Според мен Марков абсолютно правилно смени В.Димитров-той беше ултра-слаб....