Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
Oho Boho
на 25.10.2006 в 08:42:07 #52За програмата на Левски колко е тежка оттука-нататъка предстои да се види. Лично аз очаквам тежки времена за нас. Подготовката с оглед на голямата цел, влизане в групите на шампионската лига беше форсирана. Зачестиха и контузиите. Шанса ни, според мене е, Мъри да преодолее вродената си предпазливост и да използва ротационният принцип не само в първенството а и в мачовете за лигата. След 1.11. изва ред и на мачовете за купата на страната. Изправени сме до стената и за това нямаме избор. При запазване на сегашният аванс и нова победа в шестият пролетен кръг може да дублираме титлата. При всички оставали варианти ще е много трудно. Но, пак повтарям, това остава да се види.
gogoto
на 25.10.2006 в 08:41:55 #51неспирно гонене на единия и чакане на другия. ============================== Мдаааа! Ние храним писачи като Ралчев, това е ясно.

ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:40:20 #50gogoto - за всеки фен наистина усещането е индивидуално, но мисля ще се съгласиш- феновете обичат отбора си и винаги искат и се надяват съответния тим да просперира, да жъне успехи и т.н. То в повечето случай от там произтича това неспирно гонене на единия и чакане на другия.
gogoto
на 25.10.2006 в 08:38:34 #49Ми кво е съчинил въпросният Ралчев? Малко статистика и страницата е готова. Анализи за причини и възможен изход-нихт. Фактите и ний ги знаем, но затова не ни плащат.
gogoto
на 25.10.2006 в 08:35:19 #48---Щото ние феновете, май все това правим. Гоним Михаля, ъъ Годо търсим де

ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:34:16 #47gogoto - здравей ! Аз също не сматам че Охо е направил нещо лошо, схванах замисъл му. Но никак не харесвам изкривяванията на класическите образци, а те агентите и критиците само това правят.
Oho Boho
на 25.10.2006 в 08:33:48 #46Пичове, не е от мен, ама страшно ми хареса и смятам, че в конкретната ситуация си е баш на място. Това е и едно напомняне, на журналисти като Ралчев как "аматьори" с малко но добре подредени думи могат да изчерпат всичко.
gogoto
на 25.10.2006 в 08:33:44 #45Напомнянето за Михаля е ценното,Верен.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:31:40 #44...една от най-знаменитите драматургични творби на всички времена - пиеса от въпроси, които се разпадат, както се разпадат и възможните отговори.... =========================================================== За Бога, на кой е нужна подобна градация - тия критици и техните нелепости. Творбата само "говори" за себи си...всеки има очи и уши - да види и сам да усети...
gogoto
на 25.10.2006 в 08:29:51 #43Е ясно е Верен, че Охо не го е съчинил, но е много точно и на място. С това не омаловажавам уменията на достойния Левскар-Охо, просто случайно съм го чел и преди
gogoto
на 25.10.2006 в 08:28:00 #42acidburn1914
на 25.10.2006 в 08:24:29 #41CSKA FOREVER АХХХХХХХ колко сте долни и жалки и Ви боли не е истина е КАК ЛЕВСКИ НЯМА ДА ИЗИГРАЕ, а тогава ЦСКА ли ще изиграе бе смешници измислени ауу вие колко сте луди.....
CSKA FOREVER
на 25.10.2006 в 08:20:55 #40LOGO Регистриран на: 11.04.2006, 10:57 Пуснато на: 25.10.2006, 11:18 ФАВОРИТ, те Левски няма да изиграят нито един истински мач до полусезона, защото игаят в ШЛ и от БФС са взели мерки да не се разконцентрират и да почнат да падат с двуцифрени резултати в лигата добре им го каза та левски още не са изиграли още ните един тежък мач в БГ имат с ловеч,локо сф така,че споко
Oho Boho
на 25.10.2006 в 08:19:44 #39Двама души чакат до едно дърво. Чакат някой си Годо. Говорят си. Идват още двама, говорят и те, после си отиват. Продължава очакването на Годо. Но кой е Годо? Така ли се нарича? Ще дойде ли? И има ли го изобщо? "В очакване на Годо" е една от най-знаменитите драматургични творби на всички времена - пиеса от въпроси, които се разпадат, както се разпадат и възможните отговори. А смисълът? "Винаги намираме нещо, за да си даваме вид, че съществуваме" - заявява един от героите в пиесата на Самюъл Бекет (1907 -1989), носител на Нобелова награда за литература
LOGO
на 25.10.2006 в 08:18:27 #38ФАВОРИТ, те Левски няма да изиграят нито един истински мач до полусезона, защото игаят в ШЛ и от БФС са взели мерки да не се разконцентрират и да почнат да падат с двуцифрени резултати в лигата
SS Lаzio
на 25.10.2006 в 08:17:16 #37аз няма да коментирам под тази тема, както и под всички други статии за кочината, и се чудя защо като се появи тема за Левски, веднага от кочината на талази се дотътрят една купчина озлобени свини и грухтят всевъзможни глупости?
acidburn1914
на 25.10.2006 в 08:14:47 #36ФАВОРИТ Е много ясно Барса и Челси ни бият добре че БФС ни бутат да сме ШАМПИОНИ а?
Я се отпусни малко.. 
ФАВОРИТ
на 25.10.2006 в 08:13:31 #35синята гъзина разпарчолясана в Европа ,добре че тук БФС-то се грижи като писано яйце за вас!
acidburn1914
на 25.10.2006 в 08:13:04 #34Събрали се прасоци да се успокояват един друг хахах КОМЕДИЯ аре хубав ден момчета
acidburn1914
на 25.10.2006 в 08:12:09 #33Кво си лижете раните бе неудачници
Време е да се пренесете при СИНИТЕ ОТ СОФИЯ и да видите на какво е способна СИНИЯТА ЛАВИНА 