Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
raev
на 25.10.2006 в 11:09:08 #72Здрасти Верен, какво ти отговори, ако вобще ти е отговорил
ФАВОРИТ
на 25.10.2006 в 11:07:04 #71Да затворят радио Уефски,аз лично нямам нищо против
raev
на 25.10.2006 в 11:06:26 #70Закриването на радио Гонг си е чисто пазарна случка, сега да не кажат че Милко Балев е наредил да продадат честотата. Според мен професионализма им е доста съмнителен, тъй като 95% от коментарите наа тема футбол са абсолютно фенски и то в една посока, за другите спортове може и да са добри
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:03:46 #69raev - вчера зададох въпрос касаещ личноста и творчеството на Уорхол на този, дето във форума се е кръстил така. За огромно мое учудване отговора показа, че той и хал хабер си няма от този, чието име е отмъкнал....
Julio
на 25.10.2006 в 10:59:38 #68Въпреки че съм от ЦСКА новината за закриването на радио Гонг не е приятна - радиото като се абстрахираме от фенските страсти е доста професионално. Пък и там никой не мълчи за наболели проблеми.
ФАВОРИТ
на 25.10.2006 в 10:55:56 #67Турчалята Иванков,Гонзьо ,Кривьо и тн !!!
солскяер
на 25.10.2006 в 10:54:40 #66raev, той само срами името на човека!
raev
на 25.10.2006 в 10:53:06 #65Анди Уорхол, ти не си ли някакъв художник-педерас
Anarion
на 25.10.2006 в 10:52:10 #64Бе какъв е тоя рев и квич?Заемат мястото,което заслужават.Че и то им е много.Така че да се радват тихичко и да не осмърдяват пространството.
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 10:44:36 #63В тази тема най-добре ще отива да се изказват само фенове на Левски. От страна на ЦСКА какво може да се каже - тя работата е осрана вече
ЧЕРВЕН
на 25.10.2006 в 09:21:59 #62ЕЙ РАЛЧЕВ,ТИ ПАК ИЗПЪЛЗЯ.ЗАЩО НЕ ПРЕБРОИ ПРОДАДЕНИТЕ ФУТБОЛИСТИ ПРЕЗ ПОСЛЕДНИТЕ ДВЕ ГОДИНИ.НА ТЯХНО МЯСТО КАКВО БЕШЕ ВЗЕТО?А ПЛАМЕН МАРКОВ Е ЕДИН СТРАХОТЕН ТРЕНЬОР.И ТОЧНО ТАМ ВИ Е БОЛКАТА.ВСЯКО ДОБРО НЕЩО В ЦСКА ТРЯБВА ДА БЪДЕ ОПЛЮТО.ГЛАВНИЯ ВИНОВНИК ЗА ВСИЧКО ЛОШО В ЦСКА Е БОЖКОВ.
Silmarilion
на 25.10.2006 в 09:16:16 #61много ясно, че в нашето първенство 6 точки са непреодолими !!!! Само левски направи изключенбие миналата година , но всички знаем как !!!!!!!
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 09:02:46 #60SoNoR - здравей ! Надявам се да те намирам вдобро настроение ?
SoNoR
на 25.10.2006 в 08:58:09 #59ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:55:16 #58gogoto - чао и спорен арбайт!
gogoto
на 25.10.2006 в 08:54:03 #57Айде чоа за сега, че
арбайт, мамка му 
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:51:54 #56gogoto - хахах амиго. Нищо не останало думаш- ето това е тъжно, защото иде реч че надеждата, вярата и стремлението към по-доброто си е отишла...но да, безспорно може да има и такъв момент.
gogoto
на 25.10.2006 в 08:46:06 #55не искам да забравя нищо- нито радост, нито жал" и ние феновете май сме така =================== Това ме навежда на мисълта за един, дето решил да гледа позитивно на нещата, игнорирал всичко лошо наоколо и що да види-нищо не останало
gogoto
на 25.10.2006 в 08:44:30 #54Единствения ви плюс, Охо, е че нямате силни опоненти в момента. За съжаление, ЦСКА не е това, което аз искам да виждам. В момента сме отбори от една черга, както вика Макай, и авансът ви е достатъчен си мисля.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 08:42:55 #53гогото - и тук някъде се присетих за Ал. Геров - "от всички мисли, всички чувства, които аз съм изживял, не искам да забравя нищо- нито радост, нито жал" и ние феновете май сме така