Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
njаkoi
на 25.10.2006 в 11:55:09 #92Раев, ако приятелите ти са от твоята гилдия, те трябва да са наясно с параметрите на взаимоотношенията. Да, нещата отиват към финализиране, но при сделки от типажа на Българския Бизнес фолклор ,нещата не са окончателни, дори и след финализиране на сделката... А Велизар има договор с настоящия собственик , а не с ЦСКА, така че става въпрос за музиката...
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:54:01 #91njаkoi - здравей !!! Значи ако правилно се ориентирам Велизар със сигурност през зимата ще бъде трансфериран ?
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:51:37 #90AndyWarhol - въобще за никакво изпитване не иде реч. Просто ника ти, предполагаше възможност за разговор по една т.нар "отворена тема". В тоя ред на мисли, ако ти се удаде случай хвърли едно око върху "вестникарските изрезки". Мен поне ме впечатлиха.
raev
на 25.10.2006 в 11:50:18 #89Здрасти Някой, имаш ли някакво обяснение защо Велизар би направил такова нещо, между другото според теб доколко е истина новината с новия собственик, мои приятели казват че било истина и е въпрос на време да се чуе
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:48:10 #88njаkoi

njаkoi
на 25.10.2006 в 11:46:27 #87Привет Раев и Верен, Всяка крушка си има опашка, Велизар НЕ игра срещу Локомотив и интервюто му вчера е част от неговото поведение напоследък. Според самите играчи, с които разговарях ДВАМА от тях са играли СРЕЩУ отбора си. И са провалили усилията на останалите. Да ви напомня ли ,че ЦСКА БЕЗ Велизар взе Суперкупата... А за Анди Уорхол, МОМА е наясно...
raev
на 25.10.2006 в 11:45:23 #86Верен, не знам кой е виновен за този начин на игра, но Бекяров се показа като пълен палячо, не смееше един картон да даде, понеже не изгони Георги Марков още в самото начало и не даде картони в други ситуации, не посмя да изгони Гиом и Г. Илиев по късно.
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:44:55 #85Въобще тази тактика ала седай да та изпитам е доста глупашка и смешна ... също като отбора на ЦСКА (да си дойдем на темата)
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:39:59 #84ВЕРЕН пи4ага, трудо ми е да кажа. Оставил е следи навсякъде. В целия съвременен живот. Аз го зная с доматената супа, гледал съм 1-2 филма за него и не ми е нужно да го определям с една дума. Доста безсмислено е според мен.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:37:37 #83raev - то тук няма мач в който да не го тероризират. Явно тренерите на вразите ни от там почват да си редят тактиката за съответния мач с нас. Мисля си, че колкото и да не ми се ще за Вили е по-добре да го пуснат навън, играч като него заслужава да се състезава в по-качествено първенство...
raev
на 25.10.2006 в 11:33:48 #82Верен, лично на мен не ми се вярва да има такова нещо, Велизар го тероризираха още от самото начало и играта много не му вървеше, но се стараеше
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:29:08 #81raev - четох че и Трика е бил бесен от тази смяна. От друга страна почти веднага след мача и днес под статията с интервюто на Вили Някой изрази мнението, че тима е търсел победата с изкл. на двама от нашите ??? Че реално тези двама са "играли за сегашния собственик ". Риторичен въпрос и към Вили имаше - за кого играе... Та ето от къде е озадачаването ми...
raev
на 25.10.2006 в 11:27:09 #80Анди, вярно е че не съм ценител на изобразителното изкуство, знам само повърхностни неща, да не е фен на левски
raev
на 25.10.2006 в 11:24:23 #79Верен, при смяната Велизар беше бесен, а се видя и че след излизането му нещата напред съвсем се уплетоха, така че може и да се е изнервил
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:24:15 #78AndyWarhol - ми ти като знаеш, пак да те питам - култура, субкултура или артефакти ?
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:20:49 #77raev очевидно не знаеш много за Уорхол ... да не кажа никак.
AndyWarhol
на 25.10.2006 в 11:17:26 #76raev, та искам да кажа, че вместо да ревете, по-добре млъкнете ... погледайте малко футбол. Вижте как играе например отбора на Левски. Отчетете разликата в класите и тогава може да поплачете ако искате
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:16:16 #75raev хахахах мани то е трагедия. Ти какво мислиш за последното интервю на Велизар, аз като го прочетох внимателно останах озадечен от някой негови думи.
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:12:41 #74raev - ами чист цинизъм изръси, без каквато и да е връзка с въпроса
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 11:10:06 #73Медията влезе в черния списък на УЕФА, след като предава незаконно двубоите от Евро 2004 и нейни представители не получаваха акредитации за международните форуми под егидата на футболната организация. =========================================================== ето това за мен е да настъпиш котето по опашката. А ясно е че извън нашата географска ширина такива неща нито се търпят, нито се толерират.