Старши треньорът на ЦСКА Пламен Марков през седмицата каза, че за един наставник най-добре говорят резултатите. Откакто бившият национален селекционер е на "Армията", резултатите не са в негова полза.
Наставникът и отборът се сгромолясват. Една спечелена купа и Суперкупа на България едва ли стоплиха сърцата на феновете, които тази година преживяха може би най-тежките моменти за отбора.
Вярно, Суперкупата бе спечелена срещу вечния съперник Левски (3:0), но останалите издънки тежат много повече. Абсурдната загуба от Ботев, отпадането от турнира за УЕФА от напълно преодолимия Бешикташ, ходенето по мъките срещу слабака Хайдук (Кула), загуба от Левски в шампионата и т.н.
Всичко това май говори, че на този етап "червените" са средняшки отбор, а съставът е воден от треньор от същата средна класа. Пламен Марков явно още не е разбрал, че е начело на ЦСКА, а не на втородивизионен отбор, на който целта е да крета в средата на таблицата.
Грешките на треньора на "червените" в последните мачове станаха доста. Поредната странност бе срещу Локо (Сф). Никой не гледа добре на смяната на Велизар Димитров с Роберт Петров в средата на второто полувреме при резултат 1:1.
Да смениш нападател с чист защитник си е направо прочувка, а уж ЦСКА трябваше да гони победата срещу "железничарите". Думите на наставника, че няма набелязани имена за зимна селекция, също не звучат сериозно. Ако сега не се следят евентуалните нови попълнения, кога ще се прави това? Когато дойде време, вече да се купуват през зимата ли?
От началото на първенството изминаха десет кръга, а "армейците" вече изостават на шест точки от лидера Левски. Загубите от Ботев (0:1) и "сините" (0:1), както и хикса срещу Локо (Сф) - 1:1, направиха разликата между "червените" и тима на Мъри Стоилов почти непреодолима. Лошото е, че в момента футболистите на Пламен Марков се намират на третото място, а преди тях на три точки е Локомотив (Сф).
С резултатите си през есента Пламен Марков се доближава до лошите периоди на Георги Василев и Димитър Пенев начело на "червените". През есента на 1997 година (при Гочето) "армейците" след десет кръга успяват с едно равенство и три загуби, което им отрежда четвърто място и пак са на шест точки зад Левски.
Година по-късно, вече с Димитър Пенев начело, отборът повтаря "геройствата" и пак е на шест точки, но зад лидера Литекс. Прави впечатление, че в последните десет сезона, когато ЦСКА не е бил лидер, след десетия кръг, никога не е ставал шампион.
В двата сезона, в които тимът от Борисовата градина е тръгвал толкова зле, треньорите са били сменяни и не са изкарвали шампионата. През сезон 1997/98 на мястото на Гочето идва Петър Зехтински. След слабата есен на 99-а, двете поредни загуби от Нефтохимик (1:4) и Велбъжд (1:3) през пролетта, Димитър Пенев сдава поста на Спас Джевизов.
Откакто Васил Божков пое издръжката на клуба в края на 1999 година, ЦСКА никога не е стартирал толкова зле в първенството. Единствено през сезон 2001/02 "армейците" след десетия кръг са четвърти, но само на четири точки от водача Левски. Сегашното положение на отбора е трагично, а настоящото ръководство на "армейците" е на път да постави поредния си антирекорд.
Bornosuzov
на 25.10.2006 в 16:19:55 #132BAMBI Бившата ми фуражка ли? Ах ти гаден фетишист! Още те е яд, че майка ти абортира заради МАЙОРА! Като я порнах в ГъЗа докато беше бременна ... БАМБИ ЩО РАЗГОВАРАШ С НЕНОРМАЛТНИ И НЕКЪДЪРНИ ШАПКАРИ ,КОИТО НЕ МОГАТ ДА ЧЕТАТ!

bard blue
на 25.10.2006 в 15:40:44 #131кажи и на мен каде е тива копеле -майора........много хора 6те му сец радваме
BAMBI
на 25.10.2006 в 15:37:15 #130знам каде си- 6те се видим скоро ПОМНИ 4ервен боклук
bard blue
на 25.10.2006 в 15:27:57 #129вси4ки свине са6то са с 4ервени клитори-не6тастно копеленце
levski_blue
на 25.10.2006 в 14:02:28 #128Все що е чорбар е Пеньо
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:44:16 #127Айде, приключих с работата, лек ви ден
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:41:12 #126Лопата, ако това зависише от нас.... кой да е тренер, ти гледай й изп.директор - Томов - Лупи ще ми слагат.Ако бях на мястото на Митал, като изпълнителен директор взимам Стойчо Младенов.
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:32:08 #125КАЗАХ ГО НА МАЙТАП СОНОР.НЕ СЪМ НИТО ЛЕВСКАР НИТО ЦЕСЕКАР.ИСТИНАТА Е 4Е ОТБОР СЕ ГРАДИ МНОГОТРУДНО-НО СЕ РАЗВАЛЯ МНОГО ЛЕСНО.НО НАЙ ГОЛЯМАТА ГЛУПОСТ Е ДА СЕ ТЪРСИ ВИНАТА В ПЛАМЕН МАРКОВ.ДАНО СИ ОСТАНЕ ТРЕНЕР-ТОЙ Е КАДЪРЕН! =========================================================== Много си прав, относно г-н Марков ! УмеренЦСКА, няма да го направи, защото Митал, все пак иска някакъв боеспособен отбор.
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 13:30:27 #124Да, ССС, прав си, това, което ще стане с ЦСКА през зимата ще покаже накъде ще тръгнат нещата! Ам подозирам "лош" вариант- продажба на няколко ключови фигури, с което Божков ще си компенсира денгубите. А и ми се струва, че и доста от играчите вече гледат "към гората", каквито и изявления да правят в пресата.
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:28:09 #123Именно, това щях да кажа Литекс, там сините не са били 2 години и Локо Сф, може да ги изненада !
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:25:28 #122Да видим правенето на отбор може и през зимата, ако останат някои основни играчи, без да броим Велизар...
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 13:25:11 #121ССС, за "синята мъгла" вече не може да се каже нищо ново!
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:24:20 #120ССС, ще шитнат някои играчи, Мечо и от защитата Топчо примерно...ами някъде ще ги махнат, сега и по-лесно става с ЕС.
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 13:23:39 #119СоНоР, преднина от 6 точки на този етап не означава почти нищо! Ако предположим, че до края на първенството мачовете се играят, може да стане всичко! Обаче без значение какво ще стане (от кадрова гледна точка) при другите претенденти за титлата, ако през зимата ЦСКА се раздели с още свои основни играчи (има такива симптоми) едва ли можем да се надяваме на нещо. Но всъщност наша скромност е отписал титлата още от самото начало на сезона. Надявам се до пролетта всичко излишно в ЦСКА да се изчисти и наистина да се започне да се "прави" отбор...
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:20:25 #118Лопата, грешиш пич, сякаш вие да сте ФК Израел-Чорни

SoNoR
на 25.10.2006 в 13:19:30 #117УмеренЦСКА, прав си, хммм но все пак, гледам сценария от миналата година Левски дърпа с 6 точки, сега ще се се разделят с основни играчи през зимата поне 3-4, оттам ще имат някаква дупка, а ние възход, може би това е един субективен сценарий от ЦСКАр, но всичко е възможно
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 13:18:18 #116SoNoR
УмеренЦСКА
на 25.10.2006 в 13:17:53 #115СоНор, според наша скромност няма нищо обидно в това нашият ЦСКА да губи мачове от слаби отбори. Напротив, в едно първенство, за което важи донякъде понятието "нормално" фаворитите често губят от опашкари... Друг е въпросът, че у нас през последните шест-седем години се наложи "виждането", че претендентът за титлата трябва да "мачка наред" още от самото начало, а ако се случат една или две загуби- веднага се говори за "катастрофа", "провален сезон" и какво ли не (когато стане дума за ЦСКА най-вече). Сега има нещо такова, поне в "публичното пространство", но предлагам да не му обръщаме прекомерно внимание.
SoNoR
на 25.10.2006 в 13:12:49 #114Надеждата умира последна, това мога да кажа.А дали ще падаме от най-слабите отбори, болно е, но никога няма да се откажа от вярата - ЦСКА.То е заложено вътре, както винаги съм казвал....А ние сме ?!? ЦСКА, ЦСКА, ЦСКА
ВЕРЕН
на 25.10.2006 в 13:09:06 #113УмеренЦСКА- така е.