Лудогорец победи ЦСКА с категоричното 4:0 в мача за Суперкупата на България. Сблъсъкът се игра на Националния стадион "Васил Левски".

Това е изравняване на най-тежката загуба в историята на съперничеството на двата тима, като отново "орлите" бяха побеждавали с 4:0 "армейците" през април 2015 година.

ЦСКА така и не успя да отправи точен удар към вратата на съперника си днес, а играта в защита бе не по-малко трагична.

ТОПСПОРТ проследи срещата на живо:

Лудогорец - ЦСКА 4:0, "червената" защита е в амок

Срещата на националния стадион "Васил Левски" е тази вечер от 20:30 часа

Лудогорец можеше да открие още в 14-ата минута, но гол на Игор Пластун беше отменен от ВАР заради нарушение.

Все пак шампионите го направиха в 29-ата, когато Десподов намери с брилянтен дълъг пас включилия се на скорост Алекс Сантана, който разстреля Бусато от наказателното поле.

Разградчани удвоиха в 41-ата минута чрез многоходова акция в по едно докосване, завършена от Доминик Янков.

Сотириу без проблем покачи на 3:0 четири минути след почивката след поредна неразчетена намеса на Бусато, който отнася вината и за този гол.

Снимка 539422

Нападателят без проблем направи резултата класически на опразнената от бразилеца врата.

Крайното 4:0 дойде в 84-ата минута, когато влезлият като резерва Чибота също разпиля Бусато, завършвайки отличен пробив на Десподов.

В добавеното време на срещата Йомов бе изгонен.