Турнир: Суперкупа на България Стадион: Зрители:

90+3′

Червен картон за Йомов за финал на злополучния за ЦСКА мач.

83′

ГООЛ! 4:0!

И Чибота наказа безобразния Бусато, поредно неразчетено движение, а Кирил Десподов натри носовете на "червената" защита с пробива си отляво.

79′

Статично положение в опасна близост до вратата на Лудогорец - поредно безидейно центриране.

78′

Чибота на мястото на Янков.

71′

Юга сменя Варела.

70′
Снимка 539418

69′

Вандерсон на мястото на Сантана.

69′

Текпетей заменя Сотириу.

67′

ЦСКА така и не успява да изгради някоя по-интересна атака през второто полувреме.

67′

Картон за Гълъбов.

56′

Любопитна смяна - Живков на мястото на Кайседо.

56′

Йомов заменя Вилдшут.

55′
Снимка 539419

49′

Картон за Недялков.

49′

ГООЛ! Лудогорец повежда с 3:0!

Сотириу наказва нова грешка на Бусато, който можеше да улови топката. За нападателя задачата бе твърде лесна - до реализира на празна врата от няколко метра.

46′

Чатакович отстъпва мястото си на Нзила.

46′

Антов на мястото на Турицов, Гълъбов ще играе като десен бек, а Вальо минава в средата на ариегарда.

46′

ВИЖТЕ ТУК КАК СЕ ПРОМЕНИХА КОЕФИЦИЕНТИТЕ СЛЕД ПОЧИВКАТА!

45′

Начало на вторите 45 минути.

43′
Снимка 539422

45+3′

Край на първото полувреме.

45+2′

Опасен шут на Варела преминава покрай вратата.

45′

Три минути добавено време.

41′

ГООЛ! Лудогорец удвоява!

Нова бърза атака на шампиона, подавания с по едно докосване разсякоха отбраната на "червените", а Доминик Янков завърши със самочувствие.

37′

Последните минути мачът се изнерви и последваха множество нарушения.

29′

ГОЛ! 1:0 за Лудогорец!

Чудесно центриране на Кирил Десподов за Алекс Сантана, който отбеляза с глава за нещастие на безпомощния Бусато.

20′

Страхотен шанс за Феде Варела! Изстрелът му от движение бе блокиран и топката премина на сантиметри от гредата на Лудогорец за ъглов удар.

17′

Жълт картон за Сантана.

17′

Картон и за Кайседо.

15′
Снимка 539408

14′

ГОЛ... но не и според ВАР!

Лудогорец отбеляза след чудесно изпълнен ъглов удар от Кирил Десподов. Игор Пластун се извиси и заби топката във вратата на "червените". Определено Густаво Бусато отново ще търпи критики, че не мърда от голлинията си и като цяло е статичен.

Голът на Лудогорец е отменен от системата за видео повторения! Десподов е извършил нарушение преди още да се е стигнало до ъгловия удар.

7′

Два поредни удара на футболисти на ЦСКА са блокирани, напрежение пред вратата на Лудогорец.

5′
Снимка 539407

4′

Кирил Десподов изпълнява ъглов удар, мощни освирквания от секторите "Г" и "А".

3′

В ложата се забелязват знакови за "червените" фигури като Пламен Марков, Георги Велинов и др. Футболистът Ахмед Ахмедов също наблюдава от трибуните.

2′

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

1′

Мачът започва с химна на Република България, стадионът става на крака в знак на уважение.

37. Бернард Текпетей 22. Радослав Живков

Лудогорец и ЦСКА ще определят новия носител на трофея от Суперкупа на България. Срещата на националния стадион "Васил Левски" е тази вечер от 20:30 часа. Разградчани се поздравиха с десета поредна титла от родния шампионат, докато "армейците" се задоволиха със златните медали от Купа на България.

Треньорът на "зелените" Валдас Дамбраускас ще направи доста промени в стартовия състав. Очаква се дебют за Лудогорец да направи вратарят Серджио Падт. 31-годишният страж дойде това лято от Гронинген, но за момента не успява да спечели битката за титулярно място с Кристиан Кахлина.

Снимка 530586

В единадесеторката се очаква да се завърне и Клаудиу Кешеру. Румънският ветеран остана на пейката в реванша срещу Шахтьор (Солигорск). Вместо него Дамбраускас предпочете Пиерос Сотириу.

В лагера на ЦСКА пък защитникът Мено Кох и дефанзивният халф Амос Юга със сигурност ще пропуснат не само мача за Суперкупата, но и първия мач от втория квалификационен кръг на Лигата на конфедерациите.

Снимка 530584

Със сигурност в групата за двубоя с разградчани няма да попадне резервният страж Димитър Евтимов. В дните преди мача с тима не тренира и Бисмарк Чарлс. Все пак очаква се, че той ще е готов.

Иначе двата отбора срещнаха добри съперници в предсезонната си подготовка. ЦСКА изигра пет контроли в които записаха две победи (1:0 с Вакер Инсбрук и 4:0 с Ботев Враца) и три загуби от Олимпиакос, Вердер Бремен и Карабах Агдам.

Снимка 530581

От началото на юли разградчани вече могат да се похвалят с две официални срещу с Шахтьор (Солигорск), които бяха спечелени с по 1:0 и отвеждат тима в следващия кръг на Шампионска Лига, където опонент е небезизвестният Мура.

В досегашните 36 мача между двата отбора във всички турнири, Лудогорец има 15 победи, 6 загуби и 15 равенства.