Минаха първите 5 мача на ЦСКА в Първа лига през настоящия сезон. След две равенства, последното от които срещу Черно море във Варна, отборът на Стамен Белчев има 11 точки и заема второто място във временното класиране. Първи е Лудогорец с 12 пункта. "Армейците" приемат именно шампионите в следващия кръг.

Томи Юрич вкара първия си гол за ЦСКА при 1:1 с варненци, след като изравни резултата в 88-ата минута. Вратарят Густаво Бусато пък спаси първата си дузпа в елита през кампанията. Бразилецът отрази удара на Васил Панайотов. Бусато изигра пълни 90 минути във всяка една среща до момента и в 5 мача получи 5 гола. Единствената му "суха" мрежа е при успеха с 1:0 над Славия на "Армията".

Голмайстор на отбора продължава да е Али Соу, макар да има само 2 попадения в 5 двубоя. Номер 1 по асистенции е Ахмед Ахмедов - 2. С най-много жълти картони е капитанът Валентин Антов - 3. Единственият футболист на ЦСКА, който беше изгонен от терена с червен, това е Юнус Санкаре.

Занев: Целта ни е да спрем хегемонията на Лудогорец