На днешната дата, около 7 месеца преди началото на Втората световна война - през 1939 година, тимът на AC-23 побеждава този на Левски с резултат 11:4 в контрола среща.

Есенният полусезон 1938/39 е приключил, а сините са първи в създадената през 1937 година Национална футболна дивизия. Клубът чества четвъртвековен юбилей, има две титли до момента. Левскарите се надяват именно през тази кампания да видят любимците си на първото място за трети път, ала всичко тръгва надолу след приятелски мач с офицерите от АС-23. През май, малко преди края на шампионата, сините дори са застрашени от изпадане.

Мачът се провежда на игрище "Левски", като теренът е в много лошо състояние. Двата отбора използват най-добрите си футболисти.

Левски са в състав: Симеонов, Тановски, Цветков, Иванов, Русев, Габровски, Стамболиев, Костов, Николов, Дойчинов, Андреев. АС-23 пък залага на: Дермонски, Балъкчиев, Спасов, Петров, Витошки, Бушев, Тодоров, Ангелов, Пачеджиев, Аструг, Йорданов.

Сините откриват резултата с гол на Костов, но до края на полувремето резултата става 2;1 за армейския тим. През второто полувреме състезателите на АС-23 правят на пух и прах съперника и го разгромяват с 11:4! Любомир Ангелов-Старото е над всички с петте си гола, пише "Тема Спорт".