"Клан, недоклан" - не от Ран Босилек, а от БФС и Съдийската комисия, по адрес на ЦСКА. На отбора, който за пореден път прослави България в Европа с победата си с 3:1 срещу Базел. Там се вижда най-добре кой кой е - зад граница. Феновете на ЦСКА са на мнение, че е по-вероятно любимият им отбор да спечели купата от Лига Европа, отколкото капарираната титла в Първа лига. Видяхме как свирят съдиите в двубоите на "червените" през този сезон. И май сме склонни да им повярваме...
Наглостта придоби огромни размери именно след мача с Етър снощи. Сега гледам и не вярвам на очите си - според някои именно ЦСКА бил подпрян от реферите. Защото изравнил с гол на Ахмед Ахмедов от засада. Тази засада се вкарва в очите на всички, но няма дума за нито едно от футболните престъпления, които Владимир Вълков и компания извършиха срещу най-успелия ни футболен клуб през първото полувреме. Футболни престъпления, които предрешиха изхода от мача - а именно ЦСКА да загуби поне две точки.
Започваме с отменения гол на Томи Юрич. Вижда се, че нападателят на ЦСКА не е в засада. Само реферите не го виждат.
Източник: "Диема"
Продължаваме с дузпата в полза на Етър, която не трябваше да бъде отсъждана. Каза го и бившият рефер Детелин Баялцалиев. Юрген Матей не извършва нарушение, защото (според правилника) ръката се намира между тялото му и терена, за да подпре тялото, но не е изпъната встрани или вертикално далеч от тялото.
Минута след това има дузпа за ЦСКА, но такава не се дава. Пехливанов от Етър играе с ръка на границата на наказателното поле. Стъпвайки върху линията, тя е част от пеналта.
За да дойде опасно влизане на същия този Пехливанов в краката на Жул Кейта. Нарушение е отсъдено, но не и задължителен втори жълт картон за футболиста на домакините. И всичко това до 20-ата минута на мача.
Да си представим какво ще се случи с Етър, ако съдията Владимир Вълков не се беше "увълчил" срещу ЦСКА при 0:1, дузпа за "червените" и червен картон на Пехливанов... Мачът със сигурност отиваше в съвсем различна насока - на разгром. А някои опитват да се хванат за сламката, изживявайки се като трубадури за гола на Ахмедов. Същите тези си затваряха очите за несъществуващия червен картон на Юнус Санкаре в мача със Славия, за 100-процентовата дузпа за ЦСКА срещу Лудогорец, когато Козмин Моци бутна в гръб Кейта и какво ли още не.
Източник: "Диема"
Клан, клан, недоклан... ЦСКА!
"Зъбите ми като тесли, рогата ми като игли. Дето стисна, месо късам! Дето бодна, кръв проливам!", пише Ран Босилек.
"Свирките им като тесли, картоните им като игли. Дето стиснат, месо от ЦСКА късат! Дето боднат, кръв от ЦСКА проливат", ще перефразираме по отношение на съдиите и "армейците".
Защо "недоклан"? Защото тепърва се започва! Бъдете сигурни в това. Защото от ЦСКА не си мълчат. Оправия няма - и да говорят, и да изкарват на показ съдийските тесли, и да пуснат стотици жалби, полза няма да има. "Тука е така"! Добре дошли във футболния "Булгаристан"...
evgeni-mihov
на 11.10.2020 в 11:08:44 #68Уважаеми tsankov , много се коментира вече прословутата засада при изравнителния гол на ЦСКА в Търново. Хубаво е, че специално за ловешките неграмотници си копирал извадка от правилника. Не е хубаво, че удобно си махнал едно редче. Аз съм пейстнал текстът, заедно с пропуснатото текстче, без коментар. Но че съдийските тесли срещу ЦСКА не спират е факт, независимо от всички коментари, рожба на клубни пристрастия. Та засадата : Засада няма, когато: Играчът се намира в „своята“ половина на игрището. Между него и линията на вратата на противника има поне двама противникови играчи (включително и вратаря).
Последен (тоест преди него непосредствено) с топката е играл противников играч.
Топката се получава от пряк удар, или от удар от вратата, или от хвърляне на тъч (през страничната линия), или когато топката е съдийска.
zhelyo-zhikov
на 05.10.2020 в 18:51:07 #67Атанасов, Левски е комунистически отбор,айде кажи сега за ЦСКА-дали е капиталистически или е създаден по модел на ЦСКА МОСКВА. Не че ще отговориш Георги.
milko-tsankov-fGk9cUXv
на 05.10.2020 в 15:50:23 #66Засада не се отсъжда, когато: Играчът се намира в отбраняваната от неговия отбор половина на игрището Между него и линията на вратата на противника има поне двама противникови играчи, с които атакуващият да е на една линия. Топката се получава след удар от вратата, след изпълнение на тъч (от страничната линия), или след изпълнение на ъглов удар. Когато в момента на подаването топката е по-близо до линията на вратата от получаващия играч (т.е. получаващият я играч е зад линията на топката) Засадата се отбелязва от съдията едва когато той установи, че играчът, попаднал в положение на засада, влияе на развитието на играта. Засадата се санкционира с непряк свободен удар в полза на защитаващия се отбор. ловешките неграмотници да прочетат!!!
milko-tsankov-fGk9cUXv
на 05.10.2020 в 15:39:50 #65абе Ти не си Континент, Ти си Океан от глупост.... вчера имаше удар към врата , нямаше центриране, подаване или джиткане. мечо беше на 4 метра встрани от вратаря,, който му я подаде... При удар и отбита топка е същото ловешки селянин, отбита топка и попаднала в нападател, който по време на удара е в засада се отсъжда ЗАСАДА ФАКТ!!! ПРАВИЛНИИИИИК!!! Може в ловешкия правилник да пише друго!!!
united 17
на 05.10.2020 в 14:42:10 #64Аче, Ачка, Аченце, - наведен, наведен недонаведен, или, еван, еван недоеван !!!
Дискутирай Аче, давам ти мат'риал по-долу !!!
https://prnt.sc/utimmz
Tong
на 05.10.2020 в 13:11:33 #63Вижте ся, няма смисъл да спорим какво гласи правилото за засадата. Пише си го черно на бяло. На който му се занимава, да намери актуална версия на правилника и да го сведе до наше знание.
Tong
на 05.10.2020 в 12:54:29 #62Пасивната беше друга - там намиращият се в пасивна засада изобщо не играе с топката. Т.е. подават ми топката в чиста позиция, обаче ти си в засада. Това отдавна не се свири. Ситуацията от снощи обаче не е такава. Все тая, де. Аз просто се опитвам да разбера има ли ново правило за засадите без да търся официалния правилник... ;)
milko-tsankov-fGk9cUXv
на 05.10.2020 в 12:49:26 #61СЛЕДВАЙ fanty на 05.10.2020 в 14:44:50#96 абе има си правила, които Борда ги верифицира, а ФИФА ги утвърждава! когато има рикошет от вратар или греда -----> засада на противников играч не се отсъжда! ТОЧКА! Както се пише Лэфскr-Точка. Когато по време на удар към вратата има нападател в засада и после(след отбиване или рикошет) играе с нея се отсъжда засада според правилника(не ловешкия), защото влияе на играта!!! Точка!!! Факт!!! Ама ти утде ъ знайш!!!
milko-tsankov-fGk9cUXv
на 05.10.2020 в 12:43:30 #60За онези от литекс; Когато при центриране(подаване) има футболист в засада, тя се отсъжда независимо дали е рикошет, поради простата причина, че преди да рикошира в защитник топката се е отделила от крака на подаващия и е направила необезспокоявана някаква траектория, след което е попаднала в неестествената позиция футболист който на всичкото отгоре играе с нея!!! Другото е ловешка логика!!! Факт!!!
stoyan-stefanov-uYo8oGpP
на 05.10.2020 в 12:31:21 #59Tong
на 05.10.2020 в 12:21:21 #58Ако беше греда бих се съгласил, че има засада, но след удар във вратата и отиграване на вратаря Ако ще 6 човека да са 6 метра пред защитата нали вече няма пасивна засада ====== Панайоте, това трябва да е някакво съвсем ново правило, защото последно гледах юни как отмениха в испанското гол точно в описаната от теб хипотеза. Пичът бие от майната си докато негов съиграч е зад последния защитник. Вратарят боксира, оня вкарва и му свирят засада, а той си чеше ушите и присвива устни и очи...
Не знам, може и да сте прави, много често почнаха да променят правилника и вече не мога да им ги хвана всичките промени. Нямам време да ги следя...
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:56:46 #57Има достатъчно повторения в които се вижда как №71 Даниел Пехливанов променя траекторията на топката,това излъга дори вратаря Господинов който се позиционираше на точното място!!!!!! Затова тук освен че има вторичен рикошет във вратаря се пропуска първичния на №71
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:46:43 #56CAS 2020/A/6941 Youness Bengelloun v. FIFA & PFC CSKA-Sofia
stoyan-stefanov-uYo8oGpP
на 05.10.2020 в 11:46:35 #55Жак . Пишмана Картала Чолаковци Варуша Триъгълника Зоната .Тва са Кварталите .А и Центъра
Ако е от Варуша Може и да я познавам .Имам къща там
.
Домуз Умри .Само ЦСКА
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:45:13 #54Пирги Бъркаш ФИФА с УЕФА ФИФА каза да си взима парите от баба дора Даже другата седмица Юнес Бенжалюн ще съди ФИФА заедно с ЦСКА
Оптимист!
nick-krastev
на 05.10.2020 в 11:44:17 #53Ей затова не е редно тоя, който е собственик на телевизията да е такъв и на футболен клуб ☆☆☆ Е да ама когато аз писах тук, че това е "конфликт на интереси" тъпата крава скочи да защитава с голи гърди агата.
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:42:39 #52Единственото радващо нещо от мача е ,че ако всички играят така срещу нас ,това ще ни помогне в групите! Лошото от мача са отново лесните картони, и ТРИО НЕМОЖАЧИ(Антов,Гълъба и матейчо) Тоз новия защитник ми се видя като Роберто Карлош пред Гълъба Влязъл не влязъл хукна в атака и вдигна 3-4 центрирания,ако има и скорост близка до Мазику направо е бонбон ! То голяма мъка по дясното крило,Кери издъхва,добре че имаме Йомов и Кейта да насмогват на супер неможещия Гълъб
nick-krastev
на 05.10.2020 в 11:38:44 #51Но няма масиран рев ☆☆☆ Това е щото Титко не ходи на мачовете
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:33:58 #50Цеката тая снимка да си я окачи на логото на Ефбета и да не става за пореден път за смях Вече му е навик Щял да купи емблемата ,ама нямал 8 милки Щял да влезе в А група на един дъх ,ама не питал Стойнето Щял да бие Тирето ,не можаха да излязат от половината си едно полувреме Щял да бие във "Вечното дерби",те нереализираните юношки го еваха Щял да претендира за стадион ,ама у Требич Щял да взима историята на ЦСКА,ама ФИФА го плясна по ръцете ,а СГС му смени емблемата
ВЪЗДУХ ПОД НАЛЯГАНЕ
govedoebec
на 05.10.2020 в 11:27:56 #49Пирги Ако ще и Бусато да е зад защитата на Етър Има удар по топката на Тиаго директно към вратата рикошет от коляното на Дани Пехливанов последван от рикошет в ръцете на Господинов КОЛКО ИГРАЧА НА ПРОТИВНИКОВ ОТБОР ТРЯБВА ДА ИГРАЯТ С ТОПКАТА ДА НЕ Е ЗАСАДА ПРАВИЛНИКА КАЗВА САМО ВРАТАРЯ Забравил си автоголовете от засада на Леца нали