Бившият треньор на ЦСКА Георги Василев коментира специално за ТОПСПОРТ Вечното дерби между ЦСКА и Левски(0:0). Според Гочето "червените" са отборът, който повече трябва да съжалява, че не спечели мача.

"Това дерби беше предшествано от много различни събития и в двата отбора. Оставката на Стойчо, Левски след мача с Лудогорец имат проблеми, Мъри не беше на пейката. Но ЦСКА и Левски си е класика. Мач, който може да се коментира по различен начин. Първо полувреме, второ полувреме, кой е имал повече шансове и така нататък.

Първото полувреме беше прекалено прибрано, на сигурно, не смееше никой да рискува и затова нямаше много положения, които да са оставили трайни впечатления. Докато второто бе доста по-динамично, по-открито и се създадоха повече положения. Аз мисля, че ЦСКА имаше повече шансове. И то сериозни. Да не кажем много, но поне две чисти, които трябваше да бъдат отиграни по-добре от футболистите. Мач, който държиш в ръцете си и не съумяваш да реализираш тези положения, просто е несериозно. Не бяха 100%-ви, но си миришеше на гол от тях. Ситуациите на Гарсес и Баи трябваше да бъдат оползотворени. Това говори за липса на майсторство. В този мач ЦСКА повече трябва да съжалява, че не е спечелил мача.

Алън Пардю показа спокойствие, показа самочувствие, но това при него не е случайно. Той е доста време в ЦСКА и участва в процеса на градежа на клуба. Не предприе смяна на тактиката или поне аз не видях нещо различно от това, което беше при Стойчо. Може би се усети някакво спокойствие във футболистите, че Пардю им е треньор, от тази гледна точка: "Аз съм тук при вас, искам да играете по-спокойно, по-уверено". И това си пролича най-вече през втората част.

ЦСКА и Левски завършиха 0:0 в efbet Лига

ЦСКА изпусна Левски, "сините" продължават да са без победа в дербито три години

"Армейците" пропуснаха отлични възможности през втората част

В Левски Цанко е дясната ръка на Стоилов. Обсъждали са сигурно състав, тактика, знаят си възможностите на отбора, знаят кой, какво може. Не мисля, че за един мач се е усетила чак толкова липсата на Мъри. Може би ако отсъства по-дълго време от пейката, тогава може би ще се отрази на отбора, но за вчера не мисля, че даде някакво отражение.

От ЦСКА бих отличил Амос Юга. Играе много стабилно в тази нова роля и това е далеч по-добрият вариант от "Кох-Лам". Мазику отляво се представи добре, а Кери беше на приливи и отливи. Кайседо беше добре париран, въпреки, че се стара много. Аз лично очаквах и по-скоро живеех с надеждата, че Яник с течение на времето ще разкрие потенциала си, все пак е нидерландец. Самият факт, че е нидерландец даваше надежда, че това което виждахме до момента не е истинското му лице. За съжаление обаче, толкова време вече той не ни убеждава в качествата си. Прекалено страхлив. Аз отначало мислех, че има взривна мощ, сила и нелоша техника, но до момента не показва нищо от това.

Алън Пардю: Заслужавахме да спечелим, трябваше да вкараме поне едно от положенията си

"Два добри отбора изиграха добър мач", добави треньорът на ЦСКА

От Левски мога да кажа добри думи за Николай Михайлов. Каквото имаше го спаси. И силно, според мен много силно игра Михайлович, участваше дейно в организацията на играта, а и в защитен план. Този път Уелтън бе напълно обезличен от Иван Турицов, който пропуснах да спомена, че игра страхотно за "червените". Доста единборства имаше между двамата и мисля, че повечето бяха спечелени от защитника на ЦСКА. И тук отново възниква въпроса за класата на играчите. Уелтън е класен играч, но един Бари...и в неговите крака беше мачът. При грешката на Кох, Билал беше задължен да реши мача. През първото полувреме много добре игра Краев, беше на доста добро ниво, както и Цунами.

Съдията мисля, че се справи добре. Не мисля, че имаше нещо, което да е повлияло на самия двубой и на резултата."