Сръбският плеймейкър на ЦСКА Лазар Туфегджич трайно изгуби доверието на сънародника си Саша Илич след поредица от неубедителни изяви от началото на сезона, съобщава "Тема Спорт". Офанзивният полузащитник започна кампанията като титуляр в състава на младия специалист, но постепенно изгуби мястото си сред 11-те.

Той няма да стартира и в гостуването на Ботев (Пловдив) в сряда, като това ще е четвърти пореден двубой, в който сърбинът не започва от първата минута.

25-годишният играч пристигна на "Армията" през лятото от Спартак (Суботица), като дотогава не бе играл извън родината си. Очакванията към него бяха високи, защото за правата му бяха платени около 300 000 евро, а през миналия сезон бе забил 8 гола в 30 мача в сръбското първенство.

Туфегджич беше второто лятно попълнение на "червените" след Станислав Шопов и бе един от малкото нови, които бяха привлечени достатъчно рано, че да проведат пълноценна подготовка. Туфа, както е наричан сърбинът в съблекалнята, обаче така и не успява да се адаптира към тима, като все още чака първото си попадение в шампионата. Разписа се единствено при победата с 4:0 над Македония (Гьорче Петров) в Лигата на конференциите.

Сърбинът стартира в най-важните мачове в първата част от сезона - гостуването на Базел и вечното дерби с Левски. Той обаче не оправда по никакъв начин гласуваното му доверие и след двубоя със "сините" седи на резервната скамейка, като няма изгледи скоро да се върне трайно сред титулярите. Очаква се поне до зимата той да има периферна роля в състава на Илич.

Наставникът е останал доволен от представянето на друг от новите футболисти в отбора - Марселино Кареасо. Колумбиецът ознаменува дебюта си с червената фланелка с цели две асистенции срещу Хебър на позицията зад двамата нападатели и даде сериозна заявка за титулярно място в утрешното гостуване на Ботев.

В Коматево Илич ще направи поне една промяна спрямо стартиралите срещу Хебър.