Фернандо Каранга вкара първите си два гола, откакто се завърна в ЦСКА през зимната пауза на първенството. Той наказа Ботев (Пловдив) при разгромната победа с 4:0.
Така бразилецът бързо затвори устата на критиците си, които побързаха да неглижират ролята му при "армейците". Някои заявиха, че не бил никакъв лидер. Други допълниха, че според тях няма да е този Каранга, който вкарваше попадение след попадение по време на първия му престой в ЦСКА.
Че Каранга е истински лидер се видя и в мачове, в които не успя да отбележи. Самото присъствие на терена е важно за неговите съотборници. Видяхме как реагираха те вчера, след головете на кариоката. Всички се скупчиха около него да го поздравят. Радостта им беше искрена и голяма, дори вратарят Густаво Бусато стигна до Каранга от своята врата, за да го поздрави.
Фернандо е може би най-добрият нападател в първенството ни и тепърва ще доказва това твърдение с играта си на терена. Срещу Ботев вкара два гола, типично в негов стил. Позиционира се отлично в наказателното поле на съперника, а играта му с глава е безупречна.
Той не вкарва само на по-скромните отбори, точно обратното. Вече има 5 срещу Ботев, който в последните години традиционно играе добре в мачовете с ЦСКА, като изключим вчерашния. Каранга е наказвал 4 пъти Черво море, има и 3 попадения във вратата на Левски, както и 2 в тази на Лудогорец.
След като се "отпуши", убеден съм, че още в следващия мач ще видим още по-силен Фернандо Каранга. Нямаше как липсата на голове да не влияе психологически на футболист, който е отявлен голмайстор. Всеки попада в период на "суша", но дойде ли първото попадение, идва и "приливната вълна". Каранга е готов да "залее" всеки съперник на ЦСКА с нея. Не спира и да повтаря, че е обещал титлата, а той държи на обещанията си. Именно лидерът и голмайсторът Каранга ще бъде най-силното оръжие на "армейците" към голямата им цел - първо място в класирането.
Нелепите и прибързани критики не повлияха на Фернандо, който не спира да се усмихва и да прави това, което умее най-добре - да бележи голове. Вече са общо 33 за ЦСКА. Голмайстор №1 в историята на клуба от чужденците е Али Соу с 46 попадения. Рекорд, който съм сигурен, че ще бъде подобрен. Именно от машината за голове Каранга.
irina-borisova
на 18.03.2024 в 17:47:15 #25Браво Ачко надувай балона както надуваш и ти и другите припс from лоич на Жужето онази работа. Браво
УмеренЦСКА
на 18.03.2024 в 16:44:42 #24...Не е ли малко преждевременно да се приписва на Каранга "решаваща роля"? Дано да стане, наистина, но сигурност в това не може да има... Иначе ролята на статията да ядоса рогоносците е полезна. Вижда се как реагират.
zahari-stoqnov
на 18.03.2024 в 14:56:05 #23Майка му ми опули кОра с майсторски свирчок
zahari-stoqnov
на 18.03.2024 в 14:10:39 #22Григанчо шибал съм теб, майка ти,сестра ти и мъжа ти и не бяхте нищо особено
tundzhaka
на 18.03.2024 в 13:33:31 #21незнам това има ли грам истина, но е факт, че Гонзо беше желан в Цска
Мик Джагър
на 18.03.2024 в 13:23:05 #20Вкаранга е много качествен играч и макар да е на 32 години, физиката му е великолепна. Трябва му малко време да се напасне към играта на отбора и нещата ще станат. Факт е пбаче, че Вкаранга е много опасен когато имаме силни крила, които да го захранват и да пускат остри центрирания.
milko-tsankov-l3g7eGbw
на 18.03.2024 в 13:00:45 #19Ей олигУфрен, тоя недъгавия е ритал в БГ само и единствено в служебно класирания в първа лига литекс!!! Факт!!! Сватбата начело с ВАР са бутали ловешкия урод винаги!!! Факт, несвирени дузпи, спестени картони, отменени редовни голове и пр.!!!
09866433
на 18.03.2024 в 12:46:54 #18Кучев, тва обяснява епохалният му период като меринджей на леца
tundzhaka
на 18.03.2024 в 12:45:09 #17и жени си има покрай мен и всичко т,й че се еви гьза! с мен несе 8аяждай, че не отговарям. най малкото като кълна винаги се случва!!!!
09866433
на 18.03.2024 в 12:44:47 #16Фанта, тва е озлоблението на всеки маргинал и непрокопсаник! Яд го е, че е неудачник и смята, че Вселената му е длъжна нещо. Мрази всички, които са постигнали нещо в живота си и иска да ги гледа как страдат. Така поне за миг и те ще са доло в калта при него. Разликата е, че те стават и продължават, а Тунджата ще си остане канален плъх цел живот...докат не попадне на клечката на Паната.
tundzhaka
на 18.03.2024 в 12:31:30 #15тоя де хравина кой съм.аз и си търси белята. Един допинг тест му трябва и ще свърши като онзи некадърен мангасар ьомоф.
tundzhaka
на 18.03.2024 в 12:11:19 #14на сла0аците може. срещу Лудогорец неможете да вкарате гол никой като ли тоя. И срещу Левски няма, най-много да си намери новия доктор Тиам.
09866433
на 18.03.2024 в 12:08:38 #13Ще вкара над 10 гола за по-малко от половин сезон
panayot_stamenov
на 18.03.2024 в 11:44:51 #12СЛЕДВАЙ tundzhaka на 18.03.2024 в 13:39:12#17 и са го сложиш за нападател пак е 10 класи над това Тунджак, и да направиш от Пьотровски нападател, което почти стана в Лудогорец, пак не е на нивото но Каранга, даже си мисля, че ако сложим бразилеца да играе опорен халф, какъвто всъщност, полякът е, пак нашият ще е по - добър
panayot_stamenov
на 18.03.2024 в 11:42:36 #11user avatar 102409 СЛЕДВАЙ 09866433 на 18.03.2024 в 13:36:00#15 Ти малоумен ли си? Пьотровски нападател ли е? Питаш или констатираш?
tundzhaka
на 18.03.2024 в 11:39:12 #10и са го сложиш за нападател пак е 10 класи над това
09866433
на 18.03.2024 в 11:38:57 #9Каранга определено има качества и може би само Али Соу се доближи като влияние до него в червеното нападение. Все пак обаче Каранга е много по-решителен характер и лидер. Не се съмнявайте, че ще попадне под ударите на Машината, ако нещо вземат да зациклят нещата в шампионата, макар че се съмнаявам.
09866433
на 18.03.2024 в 11:36:00 #8Ти малоумен ли си? Пьотровски нападател ли е?
tundzhaka
на 18.03.2024 в 11:15:45 #7Стига те бе, тоя мислещ се за журналист (нищо такова нямач) изписа няколко статии за тоя...вка.ал 2 случайни гола на безобразие слаб Ботев и го изкараха бахти чудото.
panayot_stamenov
на 18.03.2024 в 11:09:25 #688green на 18.03.2024 в 11:28:52#5 Най-добрият нападател в първенството??? Голям виц! Иначе не може да му се отрече хъса и агресията. Ама не става само с ръгане. Може да е добър, но най-добрият? Ако беше така, щяха да го вземат в някое добро първенство (поне в Белгийското - справка Игор Тиаго, който най-вероятната скоро ще заиграе и във Висшата Лига). В този момент, в А група, кой е по - добър от Каранга?