Софийският градски съд заличи дружеството "ПФК ЦСКА АД" с Решение 260133 от 24 юли 2024 г.
Това се е случило, след като в СГС е проведено заключително събрание на кредиторите и е изслушан, и приет доклад, и отчет на синдика на дружеството - Дора Милева.
На него синдикът е посочил, че платената на 30.05.2017 г. сума от 8 000 000 лева е удовлетворила кредиторите с привилегии и е изпълнена в по-голямата си част за вземанията спрямо кредиторите, от които са останали неудовлетворени 19 броя кредитори.
В доклада си синдикът сочи, че към момента липсва обезпечаване на задълженията на длъжника чрез обезпечения от трети лица, като не са налице висящи съдебни производства, по които длъжникът е страна.
Така дружеството "ПФК ЦСКА АД", което е в несъстоятелност, бе окончателно заличено от Търговски регистър и регистър на юридическите лица с нестопанска цел при Агенцията по вписванията.
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 11:09:00 #101Прндел, нали ти обясних, че ЕИК-то е на търговското дружество, не на Литекс, дейба малоумника
tundzhaka
на 30.07.2024 в 06:30:58 #100е ти си 77ми набор, млад си още затова. баща ми е 62ри
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 06:28:22 #99След две седмици ставам на 47.
tundzhaka
на 30.07.2024 в 06:10:22 #98незнам
tundzhaka
на 30.07.2024 в 06:10:14 #97е , ти предполагам си някъде около 70ти набор.
tundzhaka
на 30.07.2024 в 06:09:30 #96Лятото можеш да одиш на плуване.
tundzhaka
на 30.07.2024 в 06:09:01 #95Баща ми поне се занимава и с фотография и планинарство.
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 06:02:53 #94Тундже, не съм изплискал още, ама адвокатлъкът не е за всеки. Голям проблем ми е, че зимата обикновено имам много дела и не мога да си ходя на ски във Франция, както правех преди да стана адвокат.
tundzhaka
на 30.07.2024 в 05:58:45 #93Хаха, няма да забравя за делото за крадени ми телефон ония дето получи 2г.6 месеца при стоК режим, въпреки че ми го върна. Служебния му адвокат беше пиян на делото и почти не му се чу думата.
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 05:57:53 #92Но нека закрием тази дъвкана многократно тема и си припомним, че Леца ако не бяха Боце и Шиши да водят спонсори с чатал на врата да даряват и да притискат кредитори, Леца щеше да е поела по същия път.
tundzhaka
на 30.07.2024 в 05:57:09 #91Джагър, ти от кога си адвокат? Баща ми е от 2000г. вече му пуши главата , иначе го пишат по вестници, чат пат и по телевизията се появява, ама изтласква тотално от тая работа.
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 05:55:30 #90Аз също избрах начина на ГГ, защото при него има връзка със старото дружество след като изкупи активите и емблемата и по тозо начин удовлетвори кредитори на старото дружество. ЦСКА си понесе и санкцията да играе един сезон във В група и нямам скрупули, че е прескочил по служебен път Б група, защото ЦСКА не отиде във В група по спортни причини, а и това стана със съгласие на всички клубове, защото се видя, че интересът към А група без ЦСКА е мижав. Тоест и формата на завръщане в А група беше напълно законосъобразна. Всичко изложено превърна ЦСКА е най-честно възродения клуб в световен мащаб
И нека не се правим на по-светци от папата, защото десетки хиляди отбори в цял свят претърпяха такава трансформация, но за тях няма проблем,, но за ЦСКА е проблем.
Мик Джагър
на 30.07.2024 в 05:49:58 #89Така е Тонг, това, което казваш е вярно, но не си прав, че футболен клуб и ТД е едно и също, защотп при фалит на Търговското дружество, с което оперира футболния клуб има няколко законово установени начина за възраждане на футболния клуб, които на практика се осъществяват с новорегистрирано или съществуващо друго, различно търговско дружество от обявеното в несъстоятелност. Цеко путето изра единия начин, а ГГ другия.
Хор
на 30.07.2024 в 05:41:40 #88На който не му харесва да заминава при разколниците в Бистрица, там има стадион с козирка и майстори - разколници, добро заплащане, наблизо пасът стада говеда, тишина и спокойствие.
1914riner
на 30.07.2024 в 04:47:52 #87Просто и ясно ,Това си означава процедура по несъстоятеност, обявена такава и фалит , т е. закриване след разпродаване ...край , финиш,енд и пр. :Това е ko: ...
1914riner
на 30.07.2024 в 04:35:59 #86Дрън,дрън чИ пляс , nugovedi през девет кладенеца вода носи
Врътките Ганчеви са ясни
...преизпълнил бил планът за изкупуване на активи. Ми кой иска да купува пасиви
Tong
на 29.07.2024 в 22:20:27 #85Златине, не случайно те помолих за правен коментар, а не за общи приказки. И двамата сме наясно, че при смяна на предмета на дейност на ТД-то, клубът губи регистрацията си в БФС и изчезва като такъв. Пък после дали ще продава семки или дивани е все тая. abc-xyz, историята е ясна. Въпросът е как са нещата към настоящия момент. А в последните 26 години, за да може един клуб да има професионален статут, той трябва да бъде под формата на АД. Ако изпадне при аматьорите, действително няма изискване за такава форма, но пък и отборът не може да претендира за нищо повече от купа "Загорка" или каквато е там аматьорската купа. Но дори тогава клубът трябва да има някаква правно-организационна форма. Най-малкото БФС регистрират и тези клубове - като какви ги регистрират? Надали като неперсонифицирани образувания. В Правилника на БФС няма начин да не го пише - който иска да погледне. И ако съответното лице изгуби правосубектност как ще продължи да е регистрирано? Като "облаче ле бяло", като нечия "идея"?
Тук не става дума за това дали някой мрази ЦСКА (както Умереният много настоятелно си вярва), а за елементарни принципи, без които нещата не биха били такива каквито са.
Мик Джагър
на 29.07.2024 в 20:04:47 #84Но в края на 70-те е бил в Лондон, пак по работа
abc-xyz
на 29.07.2024 в 20:04:24 #83Tong на 29.07.2024 в 18:47:31 #85 По-конкретно ще ми интересно да знам под каква форма съществува ПФК и възможно ли е да има ПФК без ТД. И как ТД-то се различава от ПФК-то. И как могат двете да съществуват независимо едно от друго? ======= Преди имаше футболни клубове без търговски дружества. После им пришиха търговските дружества и ги пререгистрираха няколко пъти. Това не направи футболните клубове нови или различни. Ако футболен клуб изпадне при аматьорите се закрива търговското дружество не се закрива клубът. Игра на документи. Левски като е с търговско дружество от 98-ма, как е същият футболен клуб? Също и за останалите клубове.
Мик Джагър
на 29.07.2024 в 20:03:53 #82Има данни, че Педерло яковлевич е бол в Чехословакия през 1968 г. по работа. След това се е преместил в Будапеща по любов.