ЦСКА ще остане собственост на „Титан",  поне в обозримо бъдеще. Това признаха хората от инициативния комитет „ЦСКА Възраждане" с отворено писмо до БТА.

От Комитета обявиха, че така и не са постигнали съгласие с Димитър Борисов и Иво Иванов относно придобиването клуба. За акциите си пернишките бизнесмени поискаха не по-малко от 20 милиона лева. Наред с това дълговете на "армейците" се оказали и много по-големи от официално обявените.

Ясно е, че Комитетът няма как да заплати тези пари и поради това преговорите в крайна сметка се провалиха. От "ЦСКА Възраждане" все пак декларираха, че са готови да помагат на Детско-юношеската школа на клуба.

На нарочно пресконференция, гласеният за нов президент на клуба Красимир Георгиев направи и интересни разкрития за дължимите от клуба пари. Те възлизат на около 80 милиона лева.

В това число 54,1 млн. лева  задължения плюс съдебни дела, които се водят за още между 8 и 10 млн. лв. Предишният собственик на клуба Прамод Митал също си търси 7,5 млн. евро от клуба. Много вероятно е ЦСКА да загуби и лиценза си за евротурните.

Тези потресаващи разкрития за финансовото блато на ЦСКА направи Красимир Георгиев от Инициативния комитет „Възраждане за ЦСКА".

В момента е необходим бюджет от около 30 млн. лева,  за да функционира клубът. Решихме, че на този етап това е неразумно да влизаме в ЦСКА. На този етап предлагаме да поемем задълженията на детско-юношеската школа. Не искаме да създаваме напрежение с нашето включване, тъй като нещата в мъжкия отбор са много объркани. От наша страна окончателно са преустановени преговорите", заяви Георгиев.

Помолихме Титан да свалят от 20-те милиона лева за акциите си, те отказаха. При 20 млн. без коментар не се съгласяваме. Оставаме да следим обстановката. Пожелаваме успех на „Титан", те трябва да ви кажат как виждат развитието на ЦСКА"

"От предоставената информация, "Титан" дължи около 80 млн. лева. Във второто предложение от нас се искат над 19 млн. лева, от които се искат 13 млн. за "Титан" и поемане на над 13 млн. задължения.По думите на хора около бившия собственик Прамод Митал, те ще си искат парите", продължи с разкритията си Краси Георгиев.

„Намерението ни бе да не даваме пари за стари задължения, защото те са с неизяснен характер все още, водят се много дела. Предложихме 5 млн. лева за 75% от акциите, защото искахме да помогнем.

„Мога да цитирам адвокатите на ЦСКА, че клубът се намира под мониторинг от УЕФА, всяко едно плащане се следи внимателно и самите те казаха, че е по-вероятно клубът да остане без лиценз за евротурнирите.

Всички дела са между 50 и 80 към този момент, дори адвокатите на ЦСКА не успяха да ни кажат колко са.  Митал иска 7,5 млн. евро, а сумите по останалите дела са за между 8 и 10 млн. лева", заяви още Георгиев.