Треньорът на ЦСКА Нестор Ел Маестро ще даде възможност за изява на нападателя Данило Асприля в предстоящия утре от 17:30 двубой с Черноморец (Балчик) за купата. Гостуването край Черно море ще е първи мач като титуляр за 34-годишния колумбиец, откакто премина на "Армията" през лятото. Както е известно, трансферът му от Бейтар се превърна в истинска сага, като в един момент от нея той получи забрана да тренира с израелския тим, пише "Тема спорт".

Ботев (Пловдив) иска халф на ЦСКА под наем

Ще се стигне ли до сделка?

Това повлия негативно на подготовката му и му попречи да се включи на пълни обороти в началото на сезона. След това бившият играч на Литекс се и контузи, като от септември насам не е получавал повече от 20 минути на терена освен в двете контроли с ловчанлии в Тетевен. Сега обаче Асприля ще получи шанс да стартира, след като се отчете с асистенция за попадението на Станислав Шопов срещу Хебър онзи ден, с което бе оформен крайният резултат 3:0.

Ел Маестро бе категоричен, че никога не дава почивка на своите футболисти и всеки мач е еднакво важен за него, но все пак анонсира, че ще се стигне до промени в състава му за визитата в Балчик. Очаква се първи минути за сезона да запише резервният вратар Димитър Евтимов, след като досега Бусато пази във всички 16 шампионатни срещи, както и в двата двубоя със Сепси в Лигата на конференциите.

На "Армията" не искат да допускат никакво подценяване на гостуването на втородивизионния тим. Както е известно, от следващия сезон победителят в турнира за Купата на България си осигурява участие в квалификациите на Лига Европа, ако не е станал шампион