Домакините от САЩ спечелиха надпреварата в група А на юбилейното издание на Копа Америка. Във Филаделфия пред повече от 51 хил. зрители те се наложиха с 1:0 над  Парагвай. Единственият гол беше отбелязан от ветеранът Клинт Демпси в 27-атата минута. Те трябваше да играят цялото второ полувреме с 10 човека за изгонване на ДеАндре Йедин.

С този успех американците най-вероятно ще избегнат Бразилия на четвъртфинала и ще играят най-вероятно с Еквадор или Перу.

Парагвайците имаха първата сериозна голова възможност в 11-атата минута, но Джон Брокс блокира удара на Мигел Алмирон, когато гостите бяха останали трима на един. В 27-ата минута Ардес слезе по крилото и върна топката към дузпата. Тя мина покрай трима защитници на Парагвай и Демпси я засече във вратата. Южноамериканците имаха своя най-добър шанс в 45-атата минута, когато Брад Гузан спаси удар на Дарио Лезкано.

Снимка 238643

В началото на второто полувреме в рамките на 40 секунди ДеАндре Ъедин получи два жълти картона и остави САШ с 10 човека на терена. Първият беше за опасна игра срещу Мигел Алмирон, а вторият за лошо влизане в краката на Мигел Самудио. Домакините можеха да увеличат чрез оставения непокрит Зардес в 62-ата минута. Малко по-късно Виктор Аяла отправи удар покрай гредата на Гузан. Докрая парагвайците се опитаха да използват численото си превъзходство, но американският страж беше на мястото си.

Следващите срещи са в група B: Еквадор - Хаити и Бразилия - Перу.

Меси влезе, вкара три гола и класира Аржентина (ВИДЕО)