В 61-вата минута повече от 53 хиляди зрители на стадион Солджър Фийлд в Чикаго приветстваха влизането на в игра на Лионел Меси, предчувствайки, че отново ще станат свидетели на нещо изключително. До този момент Аржентина водеше с 1:0 след гол на Отаменди в 7-ата минути. Отборът на Панама беше останал с човек по-малко след отсраняването от игра на Анибал Годой в 32-рата минута.

Брадатият играч на Барселона получи капитанската лента с влизането си и веднага започна да се разпорежда на терена. В 68-та минута една лошо изчистена топка в лицето на Игуаин, попадна в Меси фронтално сам срещу вратаря. Неизбежното се случи - 2:0.

Снимка 238530

Десет минути по-късно съдията отсъди пряк свободен удар малко пред наказателното поле отляво. Магическият ляв крак завъртя топката под сглобката на близката греда. Гол подобен на този от предишния мач, но в другия ъгъл. Още 9 минути и Меси отбеляза своя хетрик. Топката попадна в него пак фронтално в наказателното поле. Трима панамски защитници се хвърлиха да му попречат, но бяха вързани на възел и вратарят Хайме Пенедо за четвърти път извади топката от вратата си.

Спорна дузпа в 100-ата минута донесе победата на Чили (ВИДЕО)

Кампос вкара страхотен гол за Боливия

В последните секунди Серхио Агуеро оформи крайното 5:0. И отново Меси беше замесен. Топката стигна до вратата на Панама след негово диагонално центриране.

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Копа Америка и 99% е победител в групата, което означава, че ще играе или по-вероятно с Венецуела, или с Мексико.