Домакините от САЩ победиха Еквадор с 2:1 и станаха първия отбор класирал се за полуфиналите на юбилейното издание на Копа Америка. Георй на срещата стана ветеранът Клинт Демпси, който отбеляза първия гол и направи втория. Свата отбора играха с по 10 човека след 52-ата минута, когато бяха изгонени Джермейн Джоунс и Антонио Валенсия.

Американците ще трябва да играят следващата си среща най-вероятно срещу Лео Меси и Аржентина, която ще трябва да отстрани Венецуела. В другия поток са Перу - Колумбия и Мексико - Чили.

Юрген Клинсман направи само една смяна от отбора победил Парагвай. Мат Белър трябваше да замести наказания ДеАндре Йедлин. Густаво Кинтерос също така замени контузения Хайме Айови с оказалия се впоследствие голмайстор Майкъл Аройо.

В 22-арта минута Ууд върна към Джоунс, който центрира от дясно близо до ъгъла на наказателното поле. Демпси стреля с глава и не остави никакви шансове на Алекзандер Домингес за 1:0.

В края на полувремето Брад Гузан направи блестящо спасяване на удар на Аройо.

Снимка 239673

Довечера е втората четвъртфинална среща в Ийст Ръдърфорд, където ще играят Перу и Колумбия. Утре са останалите две срещи: във Фоксбъроу, Мексико - Чили и в Санта Клара, Аржентина - Венецуела.