Чили е последният четвърти отбор класирал се за полуфиналите на юбилейното издание на Копа Америка. Чилийците се саморазправиха с Мексико с 7-0. Отбор от който бяха загубили преди 3 седмици в приятелска среща.

Брадатите аржентинци си направиха празник срещу Венецуела

Леонел Меси изравни рекорда на Батистута

Повече от 70 хиляди по трибуните на стадиона в Санта Клара бяха създали наелектризирана атмосфера в подкрепа на виртуалния домакин на турнира, Мексико.

Едуардо Варгас отбеляза 4 гола и направи 2 асистенции в мач, който феновете на Чили няма да забравят. Отборът на Мексико се срина на замък от карти.

Южноамериканците започнаха агресивно от самото начало. В 16-тата минута удар на Марсело Диас беше блокиран от Гийермо Очоа. Топката стигна до Едсон Пуш, който с удар до близката греда откри резултата.

В 44-ата минута Варгас получи топката от Алексис Санчес и нападателят на Хофенхейм увеличи на 2-0.

Снимка 240025

В началото на второто полувреме се развихри торнадо пред мексиканската врата. Алексис Санчес направи резултата класически в 49-ата минута след елегантен пас на Артуро Видал. Видал няма да може да играе на полуфинала срещу Венецуела, след като получи жълт картон.

Три минути по-късно Варгас надбяга защитата и прехвърли Очоа за 4-0. Докрая Варгас отбеляза още два гола. Едсон Пуш оформи крайното 7-0 две минути преди края.

Така Чили нанесе първо поражение на Мексико от 364 дни и ще играе в сряда на стадион Солджър Фийлд в Чикаго с Колумбия.