Лионел Меси продължава преследването си на първи трофей с Аржентина. Гаучосите не са печелили значима надпревара от 1993-а година, когато триумфираха с Копа Америка.

Меси и компания надделяха убедително срещу Венецуела с 4-1 в четвъртфинала от юбилейното издание на Копа Америка, игран на Жилет Стаейдиум във Фоксбъроу, Масачузетс.

Голямата звезда на Барселона за първи път в турнира започна мача и много бързо показа своите качества. Той изведе с центриране отдясно друг брадат футболист Гонсало Игуаин, който технично с едно докосване преодоля Дани Ернандес за 1-0.

Игуаин увеличи на 2-0 в 28-тата минта, след като открадна една лошо върната топка, финтира вратаря и отбеляза в опразнената врата. В следващите минути Серхио Ромеро на вратата на Аржентина не допусна резултата да бъде намален.

54-тият гол на Меси за Аржентина

В края на полувремето Ромеро фаулира Хосеп Мартинес и съдията посочи бялата точка. Луис Сейхас опита „Паненка", но Ромеро остана на мястото си и с лекота улови коженото кълбо.

В 60-тата минута Меси изравни рекорда на Батистута по брой отбелязани голове за Аржентина - 54. Той направи двойно подаване с Николас Гайтан през центъра и с премерен удар увеличи на 3-0.

Саломон Рондон намали с глава в 71-вата минута. В селдващата атака Ерик Ламела оформи крайното 4-1 с удар отляво в близкия ъгъл.

Снимка 240022

В първия полуфинал във вторник, който ще се играе в Хюстън, Меси и компания ще играят с домакина от САЩ за място на финала.