Чили спечели Копа Америка за втора поредна година. В повторение на финала от миналата година чилийците триумфираха отново срещу Аржентина и отново след дузпи. Мачът завърши 0:0 в редовното време и продълженията. Чилийците показаха по-здрави нерви и спечелиха с 4:2. А гоямата звезда на Аржентина Лионел Меси се  превърна антигерой за "гаучосите", като пропусна първата дузпа за своя тим.

Срещата не предложи качествен футбол. Двата отбора играеха много предпазливо като головите положения почти отсъстваха. За сметка на това те превърнаха мача в истинска корида като той беше изпъстрен със 7 жълти и 2 червени картона.

Съдията Ебер Лопес също показа активно присъствие. В 29-ата минута той даде доста спорен втори жълт и червен картон на Марсело Диас от състава на Чили за препречване срещу Лионел Меси.

Лопес тръгна по пътя на компенсациите. В 43-ата минута и Аржентина остана в намален състав и отново решението на рефера бе доста спорно. Той показа директен червен картон на Маркос Рохо за нарушение срещу Артуро Видал в гръб, но повторенията показаха, че между двамата играчи почти няма съприкосновение, а защитникът играе с топката.

Втората част и двата тима заиграха доста по-внимателно и като че ли всеки се стремеше да не сгреши.  В края на мача пропуски направиха Маурисио Исла и Едуардо Варгас за Чили и Серхио Агуеро и Лионел Меси за Аржентина.

В крайна сметка редовното време завърши при нулево реми и се стигна до продължения. В тях аржентинците имаха претенции за дузпа в 95-ата минута за нарушение срещу Агуеро, но съдията не видя причина да посочи бялата точка. В 98-ата минута Чили можеше да стигне до безценно попадение, но Варгас отблизо не успя да преодолее Ромеро. Две минути след това и аржентинците имаха прекрасен шанс като Агуеро стреля с глава след центриране от фаул и само блестящата намеса на Клаудио Браво попречи да се стигне до гол. В заключителните минути аржентинците бяха по-активни в търсене на гола, но така и не съумяха да отбележат и отново се стигна до дузпи, както и преди година.

Първи зад бялата точка застанаха лидерите на двата отбора - Видал и Меси и двамата пропуснаха. След това Кастийо, Арангис и Босежур вкараха за Чили, а Масчерано и Агуеро бяха точни за "гаучосите". При резултат 3:2 Лукас Билия направи втори пропуск за аржентинците, а решаващата пета дузпа за Чили бе реализирана от Силва, който оформи крайното 4:2 и донесе титлата на своя тим.