Една много спорна дузпа донесе победата на миналогодишния победител в Копа Америка, Чили над аутсайдера Боливия с 2:1.

Дълбоко в добавеното време главният съдия Жаир Маруфо посочи точката за изпълнение на дузпа, след като получи сигнал от своя асистент  за игра с ръка в наказателното поле на боливиеца Луис Гутиерес. Гутиерес претендираше, че е играл с рамо, но решението остана и Артуро Видал хладнокръвно реализира за 2:1. След този резултат отбора на Чили се нуждае от равен срещу Панама за да продължи на четвъртфиналите.

Снимка 238528

Цялото първо полувреме мина под диктовктата на чилийците, които атакуваха непрестанно. Но Те не можаха отбележат гол до почивката благодарение на героичната игра в защита на боливийците.

Още в 46-тата минута Артуро Видал откри резултата с удар около точката на дузпата. Това накара боливийците да погледнат смело напред и да започнат да създават голови положения. В 61-вата минута Жасмани Кампос вкара брилянтен пряк свободен удар. Нарушението беше малко пред границата на наказателното поле отдясно. Кампос завъртя топката точно под далечната сглобка на вратата.

Виртуалният домакин на Копа Америка с втора победа (ВИДЕО)

Чичарито класира Ацтеките за четвъртфинала

И когато срещата клонеше към равенство 1-1, дойде спорния момент, който изхвърли окончателно Боливия от надпреварата. Съдията беше назначил 8 минути добавено време. Дузпата беше отбелязана малко преди да изтече 100-ната минута.