Аржентина продължава с неубедителните си игри, като не успя да стартира с победа на Копа Америка. "Гаучосите" за пореден път се препънаха в коравия тим на Чили, завършвайки 1:1 на стадион "Нилтон Сантонш" в Рио де Женейро.

И Жорди Кайседо не успя да спаси Еквадор от загуба на Копа Америка

Колумбия с минимален успех на старта на турнира

Капитанът на аржентинците откри от пряк свободен удар в 33-ата минута и вече има общо 73 гола за националния тим и 39 в официални мачове, с което подобри рекорда на Габриел Батистута.

"Албиселесте" можеше да си осигури по-солиден аванс до почивката, но през второто полувреме и чилийците демонстрираха висока футболна класа. В 57-ата минута те получиха дузпа, пропусната от Артуро Видал, но при добавката Едуардо Варгас не сгреши.

Бразилия с мощен старт на Копа Америка

Селесао отвя Венецуела с 3:0

До края Клаудио Браво отрази изстрели на Меси и Ди Мария, а Николас Гонсалес сгреши с паса при една от най-опасните контри на двукратните световни шампиони. Чили също можеше да измъкне победата, но не използва открилите се свободни пространства.