Бразилия стартира подобаващо участието си на Копа Америка. Селесао оправда очакванията и разби Венецуела с 3:0 в мача на откриваното. Припомняме, че "златистите" приеха извънредно и цялата надпревара, след като предишните домакини на надпреварата имаха проблеми с разразилата се пандемия от коронавирус.

Шок за Колумбия: Хамес Родригес пропуска Копа Америка

Плеймейкърът е с контузия

Отборът на Венецуела беше сериозно отслабен в навечерието на турнира, тъй като в лагера на тима имаше бум на заразени с коронавирус. Това наложи само 24 часа преди мача с Бразилия групата да бъде попълнена с 15 нови играчи.

Момчетата на Тита взеха веднага инициативата в мача и откриха в 23-ата минута, когато Маркиньос се възползва от разбъркване в наказателното поле. Две минути по-късно гол на Бразилия беше отменен заради засада.

През втората част картината не се промени. Домакините пропускаха възможности, като особено фрапантен пропуск направи Неймар, който се размина с топката близо до голлинията. Така се стигна до 64-ата минута, когато беше отсъдена дузпа за Бразилия за нарушение срещу Данило. Зад топката застана Неймар, който технично прати топката в мрежата.

Селесао намали темпото, а в самия край влезлият като резерва Габриел Барбоса - Габигол оформи крайното 3:0 след асистенция на Неймар.